Ana sayfa Kadın Güzellik

Yüze Dolgu Yaptırma İşlemi

475
0

Kadınlar her zaman her yerde güzel görünmek isterler. Bunun için de çağlar boyunca uğraştılar. Antik Mısır’da süt banyosu yaptığı iddia edilen kraliçe Kleopatra’nın derdi de buydu, günümüzde estetik cerrahinin kapısını sık sık çalan magazin ünlülerinin de. Estetik ameliyatlarının çok çeşitlendiği zamanımızda ameliyata gerek kalmadan cildin daha genç görünmesini sağlayan yüze dolgu yaptırma işlemi bu genç görünme çabalarından biri. “Yüze dolgu nasıl yapılır?“sorusu kadınların aklına sık sık geliyor.

Adını Bile Duymadığımız Hyalüronik Asidin Etkileri

Yıllar geçtikçe ciltte kırışıklıklar oluşur, çökmeler meydana gelir, yağ tabakası, kalojenler ve en önemlisi cilde gerginliğini veren hyalüronik asit miktarı azalır. Bundan en çok göz çevreleri, çene ve boyun etkilenir. İşte çok küçük iğnelerle deri altına yeniden hyalüronik asit verilmesine yüze dolgu yaptırmak denir ve bu estetik amaçlı bir işlemdir. Aynı zamanda yanaklara dolgunluk vermek, ince dudakları kalınlaştırmak, asimetrik dudakları eşitlemek gibi konularda başvurulan çözümler arasındadır. Yüze dolgu yaptırma fiyatları ise işlemler yaygın hale geldikçe daha uygun hale gelmektedir ama halen estetik temelli olarak düşünülmektedir.

Yüze Dolgu Nerelere Yapılabilir?

Kaş arası çizgilerin, alın çizgilerinin, ağız kırışıklıklarının, burun etrafından dudaklara doğru inen nasolabial çizgilerin, kısacası yüz ve boyun çizgilerinin doldurulması, dudakların dolgunlaştırılması ve eşitlenmesi, burun kaldırma, elmacık kemiklerinin belirgin hale gelmesi yüze dolgu yaptırarak sağlanabilmektedir. Böylece cilt daha genç ve canlı bir görünüme kavuşmaktadır. Yüze dolgu yaptıranların yorumları bu yönde tümüyle olumludur.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz