Ana sayfa Yaşam

Yazlık Ceket Modelleri

482
0
Yazlık erkek ceketi modelleri

Ceket, erkek dolabında mutlaka bulunması gereken bir parçadır. Gerçek bir beyefendi olmak için ceket dolabınızda bulunmalıdır. Ceket kullanılmaya başlandığı ilk yıllardan itibaren, modelinde çok az değişiklik göstermiştir. Her zaman şık kombinasyonların ilk hedefi olmuştur.  Zamanında şıklıktan daha çok vazgeçilmez olan, işçilerden devlet büyüklerine kadar benzer formda kalıp, farklı , farklı desenlerle, farklı kumaşlarla bir anlamda erkeğin ‘üniforma’sı haline gelmiştir.

Yazlık ceketlerinizi beyaz pantolonlarla kombinleyebilirsiniz.

Yazın giyilen yazlık erkek ceket modellerinde durum biraz farklılaşıyor. Bunaltıcı yaz sıcaklarında kimsenin eli dolabındaki ceketlere gitmek istemez. Ancak yeni moda anlayışı, erkeğe yaz aylarında da ceket giydirmek istemektedir. Bu yüzden üretici firmalar yazlık ceket modellerini üretirken, Kumaşlarını yaz aylarına uygun şekilde ince, terletmeyen kumaşlardan yaparak, renklerini yaz aylarına uygun açık renklerden seçerek, yazın da ceket giyilmesini istiyor. Bu yüzden yeni kumaşlar ve dikim teknikleri gelişti. Yazlık ceket modellerinde dikkat edilmesi gereken kıstaslar şöyle:

Yazlık Ceketlerinizde Renk Seçimi

Yazın havalı blazer ceketleri tercih etmelisiniz

Renk olarak canlı ve açık renkleri tercih etmelisiniz. Bronzlaşan teninize canlı renkler, bunaltıcı sıcaklarda da açık pembe, açık mavi, pudra  ve açık gri renkleri seçmelisiniz.  Güneş ışınlarını üzerinize çekmemek için seçeceğiniz ceketin kumaş türü de önemli. Keten ve koton kumaştan olan ceketleri seçebilirsiniz. Gece şık bir yere gidecekseniz Koton saten ceketler gece kıyafetiniz  için uygun olabilir. Model olarak Keten cekette kruvazeye tercih edebilirsiniz. Keten kumaşların tek kötü özelliği  çok kolay buruşmasıdır. Keten kumaşların cinsini de satın alırken sorabilir, satış danışmanından kolay buruşup buruşmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz.  Özellikle mağazada zor buruşan kumaşlardan olan ceketleri tercih edin.

Yazlık Ceketinizi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ceketinizi seçerken son dönemlerde gelişen teknolojik  dikim tekniklerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Astarsız, yarım astarlı ve vatkasız dikilmiş olanları tercih etmelisiniz. Bu şekilde bir Seçim sizi rahatlatacaktır. Kumaşı rengi ve dikim tekniği iyi olan bir ceket, daha az terletir daha çok hava alır. Hafif ve kolay taşınan bir ceket olacaktır.

Erkek dolabında olması gereken bir parça: Ceket

Yaz aylarında tercih edilen en güzel şey beyaz pantolonlar olacaktır. Beyaz pantolonla her renk ceketi rahatlıkla giyebilirsiniz. Kravat tercihiniz olarak desen son derece moda olmalıdır. Ekoseli bir ceketle desenli bir kravat birlikte kullanılabilinir. Ya da desenli bir ceketle desenli bir beyaz gömlek kombinlenebilinir. Sakin ve şık bir görünüm için, desenler çok yorucu  seçilmemeli. büyük desenler olmamalı. Sakin renkler seçilmeli, sakin desenler ve ekoseler seçilmelidir

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz