Ana sayfa Bilgisayar Yazılım

Yazılım Öğrenebileceğiniz Siteler

9
0
yazılım öğrenebileceğiniz siteler

Yazılım konusunda lider ülkeler arasında yer alan Türkiye, bu alanda hevesli birçok genç yetiştirmektedir. Her gencin yazılım öğrenmek için kurs alma imkanı olmadığı için yazılım öğrenebileceğiniz siteler başlığı altında siteler paylaşacağız. Yazımızda yer alan sitelerin çoğu ücretsiz olarak yazılım öğrenmenizi sağlamaktadır.

Yazılım Öğrenebileceğiniz Siteler

En iyi yazılım siteleri liste şeklinde aşağıda yer almaktadır. Bu işe hevesliyseniz, sizin için en uygun olan siteyi seçip hemen işe koyulmanız gerekmektedir.

code-academy
code-academy

Code Academy

Her ülkeden birçok kullanıcıya sahip olan site, bu alanda lider sitelerden biridir. Giriş seviyesinden başlayan dersler, gelişmiş derslere kadar ilerlemekte ve kod yazmaya yardımcı olmaktadır. Birçok ücretsiz yazılım dersi, bu sitede yer almaktadır. Aynı zamanda öğrendiğiniz kodları deneme fırsatınız da bulunmaktadır. Bu site sayesinde HTML, Php, Python, jQuery, JavaScript, Ruby ve CSS öğrenme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Free Code Camp

Diğer sitelerden daha farklı çalışan bu site, yazılım rehberlerine erişim için çeşitli görevler vermektedir, bu görevleri gerçekleştirdiğiniz takdirde rehberlere sırasıyla erişim sağlayabiliyorsunuz. Topluluk kısmında kod öğrenmeye yeni başlayan kişiler ile fikir alışverişi yapma fırsatınız bulunmaktadır. CSS 3, JavaScript, HTML 5, D3.js, React.js, Node.js, bu site sayesinde öğrenebileceğiniz yazılım dilleridir.

BitDegree

En geniş yelpazeye sahip olan ve en çok kullanılan site BitDegree’dir. Oyun geliştiricileri dahil birçok yazılımcı için derslerin bulunduğu sitede her seviyede yazılımcı yer almaktadır. Yetenekli kişilere site tarafından gerekli destekler veriliyor ve bu kişilerin firmalarda iş bulması için yardımcı olunuyor. Bu site sayesinde hem kendinizi geliştirebiliyorsunuz hem de iş bulma fırsatını yakalıyorsunuz. CSS, Php, jQuery, JavaScript ve SQL, öğrenebileceğiniz yazılım dilleri arasında yer almaktadır.

Khan Academy

Bu sitede, öğrencilerin öğrendiklerini gösterme fırsatı bulunmaktadır. Her seviyede dersler bulunmakta ve bu dersler, uzman kişiler tarafından verilmektedir. Veritabanları, CSS, HTML, Php ve JavaScript, site sayesinde öğrenebileceğiniz dillerdir.

edx ile kod öğrenme
edx ile kod öğrenme
edX

Açık kaynaklı bir platform olan edX, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Birçok kategori sitede yer almaktadır. Tüm kategoriler, bilgi dolu yazılar ve paylaşımlar ile doludur. Yazılım dillerinin yanında mobil uygulama geliştirme konusunda da dersler bulunmaktadır. C++, C#, HTML, CSS, Java, jQuery, SQL ve Python dahil birçok dil bu sitede sizlere sunulmaktadır.

Coursera

Yazılım öğrenebileceğiniz en iyi kaynak bu sitedir. Sitede yer alan dersler, üniversite profesörleri tarafından verildiği için oldukça kaliteli ve bilgi içeriklidir. Yüzlerce kod dersini barındıran Coursera, tüm bu imkanları ücretsiz olarak sunmaktadır. Sitede sunulan kaynak ve rehberler sayesinde kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Dersi verilen yazılım dilleri arasında, C, ıoT programlama, CSS, HTML, Python ve Java bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz