Ana sayfa Yaşam Dekorasyon

Yaratıcı Saksı Fikirleri

401
0
Yaratıcılığınızı konuşturun

Günümüzdeki imkânlarla, gidip hazır olarak satın almadan da, evde birbirinden güzel saksılar hazırlamak mümkündür. Saksı için, birçok değişik fikir bulunmaktadır. Farklı yaratıcı saksı fikirleri içerisinden, siz de kendiniz için uygun olanını seçip, harika bir saksı yaratabilirsiniz.

Valizler İle Saksı

eski valizinizden saksı yapabilirsiniz

Saksı için, illa yeni şeyler satın almak zorunda değilsiniz. Artık kullanmadığınız valiz ya da bavullarınızı, saksı yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu, son derece kolay bir işlemdir. Valizinizin, üst kısmını alıp, alt kısmına çiçeklerinizi yerleştirmeniz yeterlidir. Valizler ile saksı yapmak, en yaratıcı saksı fikirleri arasındadır.

 

Büyük Taşlar İle Saksı

Taş kaplama saksılar

Büyük boyutlardaki taşları, sadece birkaç düzeltmeyle saksı haline getirebilmeniz mümkündür. Taşların, bir kısmını oymanız yeterlidir. Oyuğun içerisine, çiçeklerinizi yerleştirdikten sonra, dilerseniz, taşları boyayıp, farklı bir görünüm de verebilirsiniz.

Balkabakları İle Saksı

evinizin havası değişsin

Balkabaklarının kabukları ile saksı yapabilirsiniz. Ancak, iç kısmını tamamen oymanız gerekir. Ardından, çiçeklerinizi içeri yerleştirmelisiniz. Balkabakları ile saksı yaptığınızda, destek olması açısından, iplerle bir yerlere asmanız çok daha iyi olacaktır. Yaratıcı saksı fikirleri arasında yer alan balkabakları ile saksı hazırlama fikri, büyük ilgi görmektedir.

Kese Kağıtları İle Saksı

Kesekağıdından saksı fikirleri

Kese kağıtlarını, birkaç düzeltmeyle saksıya çevirebilirsiniz. Bu işe başlamadan önce, üzerlerini boyayarak, daha estetik bir görüntü elde edebilirsiniz. Boyamak için, ojeden yararlanabilirsiniz.

Kitap İle Saksı

Kitaplardan saksı

Kitabınızı kullanarak, çok dekoratif bir saksı yaratabilirsiniz. Bunun için, ilk yapmanız gereken, kitabınızın orta kısmını oymak olacaktır. İsterseniz, kapak kısmını oymadan da bırakabilirsiniz. Nasıl bir görünüm kazandırmak istediğinize, kendiniz karar verebilirsiniz. Devamında, çiçeklerinizi oyuğa yerleştirmelisiniz. Kitap ile saksı fikri, en yaratıcı saksı fikirleri arasındadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz