Ana sayfa Yaşam Sağlıklı Beslenme

Yağ Yakıcı İçecekler, Yağ Nasıl Yakılır ?

4
0
Yağ-Yakıcı-İçecekler
Yağ-Yakıcı-İçecekler

Özellikle yaz yaklaştıkça birçok kişi hızlı şekilde kilo vermek ister. Bu yazımızda hızlı kilo vermenizi sağlayan yağ yakıcı içecekler hakkında bir liste hazırladık. Bu şekilde hem sağlıklı besleneceksiniz hem de kilo vereceksiniz.

Yağ Nasıl Yakılır ?

Yağ yakmanızı sağlayan bazı tarifler bulunmaktadır. Bu tarifler tek başına elbette yeterli olmayacaktır. Bu sebeple bahsedeceğimiz konulara da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Her şeyden önce mutlaka öğünlerinizi düzene sokmanız gerekmektedir. Bu şekilde hangi öğünde ne yiyeceğinizi belirleyebilir ve kalori hesaplayabilirsiniz. Kalorileri azalatarak, hızlı şekilde kilo verebilirsiniz. Öğünlerde yiyeceğiniz yiyeceklerin gramlarını ve kalorilerini hesaplayarak yemeniz gerekmektedir. Bu programı sağladıktan sonra kesinlike işlenmiş gıda tüketmemeniz gerekecektir. Öğünlerinizde lif oranı yüksek gıdalar bulundurmayı ihmal etmeyin. Lifli gıdalar, yağ yakımını hızlandıracaktır.

Yağ yakımını hızlandırmak için yapılması gereken en önemli şey; egzersizdir. Beslenme sayesinde kilo verebilirsiniz fakat egzersizler ile bu süreci hızlandırabilirsiniz. Egzersiz yaptığınız günler, diğer günlere göre daha çok su kaybı yaşayacaksınız. Bu sebeple gün içinde sürekli su tüketmeniz gerekecek. Tüm bunlara dikkat ederek, düzenli bir hayat yaşarsanız mutlaka kilo verirsiniz.

Yağ Yakıcı İçecekler

Listemizde yer alan tarife uymanız ve dozunda uygulamanız gerekmektedir.

nane-faydaları
nane-faydaları

Nane Karpuz ve Çilek İle Yağ Yakmak

Kas ağrısı ve kan basıncına iyi gelen karpuz, antioksidan deposu çilek ile birleştiğinde ortaya harika bir içecek çıkmaktadır. Bu tarife biraz da nane ekleyince hem vitamin deposu hem de yağ yakan içecek haline gelmektedir.

Malzemeler:
10 Adet çilek
200 Gram karpuz
10 Yaprak nane

Limon ve Salatalık İle Yağ Nasıl Yakılır ?

Hem salatalık hem de limon, vücutta bulunan toksinleri atmakta ve yağ yakımını hızlandırmaktadır. Göz hastalıkları, cilt hastalıkları ve doğum sancısına da iyi gelen bu tarif, aynı zaman harika bir c vitamini deposudur. Tarifimize ek olarak greyfurt ekleyince hem lezzetli hem de daha sağlıklı olmaktadır.

Malzemeler:
Yarım salatalık
Yarım su bardağı su
1 Adet limonun suyu
Yarım greyfurt

çilek-ile-kilo-vermek
çilek-ile-kilo-vermek

Elma Sirkesi ve Maden Suyu İle Kilo Vermek

Bu tarif ile kendi elmalı sodanızı yapmış olacaksınız. Asitli, sağlıksız sodalardan kurtulmak ve hızlı kilo vermek isteyen kişiler, kesinlikle  bu tarifi denemelidirler. Tarif sayesinde vücudunuzda detoks etkisi yaratacaksınız. Bu sayede yağ yakacak ve vücudunuzu arındıracaksınız.

Malzemeler:
3 Limon suyu
Yarım litre maden suyu
3 Yemek kaşığı elma sirkesi

şeftali-ile-zayıflamak
şeftali-ile-zayıflamak

Nane ve Şeftali Detoksu

Özellikle yaz aylarında severek tüketeceğiniz bu detoks içeceği, çok hızlı şekilde yağ yakmanızı ve kilo vermenizi sağlayacak. Bu tarif aynı zamanda vücudu nemlendirmekte ve metabolizmayı hızlandırmaktadır.

Malzemeler:
10 Adet şeftali
150 Gram taze nane

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz