Ana sayfa Kadın Güzellik

Yağ Aldırma da Estetik Bir İşlemdir

115
0
Yağ aldırma

Yağ Aldırma

Zayıflamanın uzun ve zorlayıcı sürecini yaşamak istemeyenler için yağ aldırma (liposuction) uygulaması estetik bir işlem olarak hayata geçiyor. Eğlenceli bir Türk dizisinde geçen replik bu konuya ilk andaki yaklaşımı anlatsa bile liposuction aslında cerrahi bir müdahale. Yağ aldıracağım diyen eşine dizide iyi, çocuğu yolla bakkala, alsın diyen adamın cevabından çok daha fazla anlamlar taşıyor. Kadınlar kendilerini bu işlem sonrası çok daha iyi hissediyorlar. Yağ aldırma fiyatları ise bu iyi hissetmeyle birlikte düşünülmelidir.

liposuction işlemi

Özellikle kadınlarda başlıca yağ toplanma bölgesi olan basenlerde bu işlem uygulanıyor. Aynı zamanda göbek, bacaklar ve kollar, sırt ve selülitli bölgelere uygulanıyor. Ama hepsinden önce doktorun bu konudaki kararı önemli. Liposuction uygulanacak bölge doktor tarafından onaylanmak zorunda. İşlem sırasında 3 ile 6 kilo yağ alınabiliyor. 2 santimlik bir kesi ile başlayan işlem ters vakum yöntemiyle vücuttan yağ fazlasının çekilmesine yöneliktir. Eğer miktar küçükse lokal anestezi yeterli ama büyük miktar alımlarda genel anesteziye geçilir. Yani sonuç ne olursa olsun bir ameliyat olarak düşünebilirsiniz.

Yağ Aldırma Zayıflama Yöntemi Değildir

Liposuction uygulaması kitlesel bir zayıflama sağlamaz. Sadece uygulanan bölgenin daha hoş görünmesini sağlar. Bu konu yağ aldırmanın zararları var mıdır sorusuna da yanıt olabilir. Sağlıklı ve kalıcı zayıflama ancak sağlıklı diyetler ve uzun bir süreç sonucunda gerçekleşir.

İşlem Sonrasında Dikkat Edilecekler

yağ aldırma bir zayıflama yöntemi değildir.

Estetik uzmanı doktorlar tarafından yapılan yağ aldırma sonrası size bir müddet korse giymeniz önerilecektir. Bu iyileşme sürecini kolaylaştırmak ve vücutta oluşan kısmi boşluğa istenmeyen sıvıların dolmasını önlemek içindir. Ayrıca bir haftalık istirahat verilir. Bu süre içinde yağ alınan bölgeye su ve kozmetik ürün sürülmez, ağır sporlar yapılmaz. Doktor kontrolünde verilen ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir.

Liposuction bir çeşit ameliyat sayılsa bile sonuçta istenmeyen olaylara pek neden olmaz, herhangi bir sağlık sorunu yarattığı görülmemiştir. Yağ aldırma yaptıranların yorumları içinde böyle şikayetlere rastlanmaz. Konu dengeli beslenmenin devamı, böylece sağlıklı kilo vermenin başlaması ile ilgilidir. Yani bir an önce zayıflamak için yağ aldırmak çözüm değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz