Ana sayfa Mobil Android

Görüntülü Konuşma Whatsapp ile Nasıl Yapılır?

720
1
whatsapp görüntülü konuşma
whatsapp görüntülü konuşma

WhatsApp’ta görüntülü konuşma

Günümüzde kullanıcılar, WhatsApp’ı yalnızca ileti göndermek için değil, aynı zamanda video görüşmeleri yapmak için de kullanabilir. WhatsApp gerçekten kullanıcılarına mükemmel bir özellik olan görüntülü konuşma kolaylığı sağladı.

Geçmişte WhatsApp, zaten desteklenen video görüşmeleri olarak, Facebook Messenger ve FaceTime yaşamındaki diğer uygulamalardan büyük baskı gördü. Bu özellik üzerinde birkaç ay çalıştıktan sonra, nihayet WhatsApp iphone cihazlar üzerinden WhatsApp video görüşmeleri yapma seçeneği sundu.

Aşağıda verilen ayrıntıları inceleyerek iPhone cihazınızdaki en yeni sürümü kullanarak WhatsApp video görüşmeleri yapabilirsiniz.

IPhone’da WhatsApp video görüşmeleri yapmak için gereken adımlar

İphone cihazınız üzerinden WhatsApp video görüşmeleri yapmak için yola çıkmadan önce, akıllı telefonunuza WhatsApp’ın güncellenmiş sürümünü yüklediğinizden emin olun. WhatsApp şu anda akıllı telefonunuzdan bire bir video görüşmelerini destekliyor. Bu işlevselliği grup sohbetlerinde kullanmayı planlıyorsanız, biraz daha beklemek zorunda kalacaksınız.

WhatsApp video görüşmeleri yapmak için, görüntülü görüşmeyi planladığınız kişiyle konuşma penceresi açın. Şimdi, araç çubuğunun üzerinde, kişinin adının yakınında, yeni bir video simgesi görebilirsiniz. “Video” simgesi WhatsApp’daki video görüşme işlevini temsil eden en son simgedir. Şimdi, WhatsApp video görüşmesini başlatmak için bu seçeneğe dokunun.

whatsapp video arama
whatsapp video arama

WhatsApp video görüşmelerinde kamera görünümü

İki kişi arasındaki görüşme başladığında kamera görünümünü iphone cihazınızın ekranında görebilirsiniz. Kamera görüntüsü de ekranın üst kısmında görüntülenir. WhatsApp, kullanıcıya üç seçenek sunar:

  • Kameralar arasında geçiş yapmak için
  • Sohbeti susturmak için
  • Sohbeti bitirmek için

Bir görüntülü görüşme sırasında, iphone cihazınızı WhatsApp mesajlarına göz atmak veya göndermek için kullanmaya devam edebilirsiniz. WhatsApp video görüşmesini kesintiye uğratmaz.

WhatsApp’da görüntülü görüşme kalitesi

WhatsApp, iphone cihazınızdan gelen görüntülü görüşmeleri desteklemeye başladığı andan itibaren video görüşmelerinin kalitesi mükemmel seviyelere ulaştı. WhatsApp, bu özelliği halka arz etmeden önce birkaç hafta test ediyordu. Önümüzdeki aylarda, WhatsApp, WhatsApp video çağrılarının kalitesinde daha fazla iyileşme yapmayı planlıyor ve bu, tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcıları için oldukça sevindirici bir haber olarak öne çıkıyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz