Ana sayfa Teknoloji Mobil

Whatsapp Bilgisayardan Girme Nasıl Yapılır?

322
0
Whatsapp bilgisayardan girme
Whatsapp bilgisayardan girme

Şu anda Facebook’a ait olan WhatsApp, mevcut en popüler mesajlaşma uygulamalardan biridir. Dünyanın neresinde olursa olsun, kısmen SMS’in yerini alıyor. Bu yazımızda whatsapp bilgisayardan girme nasıl yapılır onu öğreneceğiz.

Whatsapp Bilgisayardan Girme

Bir sürü mesajlaşma uygulamasından farklı olarak, yalnızca WhatsApp’ı tek bir cihazda kullanabilirsiniz: o da akıllı telefonunuzdur. Başka bir telefondan giriş yaparsanız, ilk telefondan çıkmış olursunuz. Yıllarca, bir bilgisayarda WhatsApp’ı kullanmanın bir yolu yoktu. Neyse ki, bu durum artık değişti.

Whatsapp bilgisayardan girme

İki Seçenek

Bir bilgisayarda WhatsApp’ı kullanmak için iki seçeneğiniz vardır: web uygulaması veya bir masaüstü uygulaması (gerçekten de web uygulamasının kendine yeten bir sürümüdür). Kurulum süreci her iki versiyon için de aynıdır.

Web.whatsapp.com adresine gidin veya Windows veya MacOS için WhatsApp istemcisinin en son sürümünü indirin ve yükleyin.

Bilgisayardaki WhatsApp, ayrı bir uygulama yerine akıllı telefonunuzda çalışan örneğin bir uzantısıdır.Whatsapp bilgisayardan girme için telefonunuz açık ve İnternet’e bağlı olmalıdır.

Bu, geleneksel bir oturum açma işlemi yerine, telefonunuzu bir QR kodu ile web veya masaüstü uygulamasıyla eşleştirmeniz gerektiği anlamına gelir. Uygulamayı veya web uygulamasını ilk açtığınızda bir QR kodu açılır.

Ardından, akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın. IOS’ta Ayarlar> WhatsApp Web / Masaüstü’ne gidin. Android’de menü düğmesini tıklayın ve WhatsApp Web’i seçin.

WhatsApp, telefonunuzun kamerasına erişme iznine sahip değilse, ona izin vermeniz gerekir. Daha sonra QR kodunu bilgisayarınızın ekranında tarayın.

Bilgisayarınızdaki WhatsApp istemcisi telefonunuza bağlanacaktır. Artık bilgisayarınızda WhatsApp iletileri gönderip alabileceksiniz.

Bunu ayarladıktan sonra WhatsApp, masaüstü veya web uygulamasını açtığınız her sefer otomatik olarak bağlanacaktır. Çıkış yapmak isterseniz, menü açılır simgesini tıklayın ve Oturumu Kapat’ı seçin.

WhatsApp Web ekranına gidip “Tüm bilgisayarlardan çıkış” a dokunarak mobil uygulamadan tüm bilgisayarlarınızdan da çıkış yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz