Ana sayfa Pratik Bilgiler Para Kazanma

Ünlülere Benzemek İçin Estetik Yaptırmak

382
0
Hayran oldukları ünlülere benzemek için estetik ameliyat yaptıranların sayısı artıyor

Estetik cerrahi özellikle iş kazaları gibi durumlarda gerekli olan, neredeyse hayat kurtaran bir tıp dalı. Dış görünüşte yaşanan aksaklıkları düzelttiği için insan psikolojisine çok iyi geldiği de söylenebilir. Ama sadece çok sevdiği bir şarkıcıya ya da başka ünlülere benzemek için estetik yaptıranlar da var. Dünyada sırf bu yüzden onlarca kez bıçak altına yatan insanlar yaşıyor. Veya artık kapris olarak nitelendirilebilecek durumların estetik hikayelerini de zaman zaman gazetelerde okuyoruz.

İlk Eşine Benzemesini İstedi

Örneğin Çin’de Zhao Gang isminde bir adam evlendiği ikinci karısından trafik kazasında ölen ilk karısına benzemesini istiyor. İkinci eş bunu kabulleniyor ve sayısı yirmiyi bulan estetik ameliyat geçiriyor. Bu gibi durumlarda kimin kimi sevdiği anlaşılmıyor. Görüntüsü yeni bir kadında bile aranılan ilk eş mi sevilmektedir, yoksa her isteği yerine getirilmeye çalışılan erkeğe ikinci eş çok mu aşıktır? Bu gibi olmasa da olur estetik ameliyatı durumlarından biri de antik Mısır kraliçesi Nefertiti’ye benzemek için 200 bin sterlin harcayıp defalarca ameliyat olan İngiliz bir kadına aittir. Olayın sonucunu gösteren resimlere bakıldığında birkaç ameliyatın daha sırada olduğu anlaşılmaktadır. Güzellik amaçlı yapılan göğüs büyütme veya dudak doldurma işlemleri bir dereceye kadar anlaşılabilir. Ama sadece ünlü birine benzemek için ameliyat olmanın nedeni kolay kolay açıklanamaz.

Michael Jackson Bir Estetik Efsanesi ve Felaketidir

Ünlüler ve estetik cerrahi denince dünyada akla gelen ilk isim şüphesiz Michael Jackson’dır. Doğduğunda sağlıklı bir Afro Amerikalı olan Jackson’ın yüzü öldüğü zaman tanınmayacak derecede değişmişti. Cildinin derisini açtırmak için yaptırdığı iğneler ve beyaz ırka benzemek için kestirdiği yüz kemikleri dikkat çekici miktarda yüz deformasyonu yaratmıştı. Bu yüzden Michael Jackson ve estetik cerrahi tutkusu başlı başına incelenecek bir konu olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz