Ana sayfa Yaşam Kültür

Üç Harfliler 3: Karabüyü

224
0
Üç Harfliler 3: Karabüyü filminden bir sahne

Serinin ilk filmi 24 Eylül 2010 tarihinde Üç harfliler: Marid olarak izleyici ile buluşmuştur. Arkın Aktaç’ın yönetmenliğini üstlendiği Üç Harfliler: Marid Dada Film ve G-Unique Contact Productions yapım şirketlerine yaptırılmıştır.

Çok başarılı bir çıkış yakalayamasa da genel olarak iyi bir izleyici kitlesi edinen film 139.875 bin kişi tarafından izlenmiştir. 80 dakikalık olan film 1.069.429 TL hasılat yapmıştır.

Beklenilen Etkiyi Yaratamayan Üç Harfliler2: Hablis

Serinin ikinci filmi 14 Ağustos 2015 tarihinde Üç Harfliler 2: Hablis olarak izleyici ile buluşmuştur. Filmin ikinci serisinin yönetmenliği Arkın Aktaç değil Murat Toktamışoğlu yapmıştır.

Filmin konusu, güzel bir yaşamı olan ailenin eski bir eve taşınmaları ile hayatlarının tamamen değişmesini anlatıyor. The Moments Entertainment yapım şirketi tarafından yapılıp dağıtılmıştır film. IMDB puanı 3.2 olan film beklentileri çok karşılayamamıştır.

Serinin Son Yapıtı Olan Üç Harfliler: Karabüyü

Yeni vizyona giren ve serinin üçüncü filmi olan Üç Harfliler: Karabüyü 1 Temmuz 2016 da seyirci ile buluşmuştur. Önceki iki serisinde olduğu gibi bu seride de farklı bir kişi yönetmen koltuğuna oturmuştur. Yönetmenliğini Alper Mestçi’nin üstlendiği film Üç Harfliler Karabüyü Türkiye’de beğenilmekle kalmayıp yurt dışında da yayınlanan fragmanı ile reyting rekorları kıran programlar ile aynı listede yer almayı başardı.

Başarılı bir şekilde ilerleyen filmin konusu, ailesinin vefatından sonra evini kiralayan Alev, evi kiraladığı Dilek ve Kadirin bazı sıkıntıları olduğundan habersizdir. Kiracıları tanıdıktan sonra Alev, eşi ve çocuğu da sıkıntılı bir hayata sürüklenir. Tesadüfen gittiği falcıda kiracıları hakkındaki gerçekleri öğrenir ve olaylar daha çok içinden çıkılmaz bir duruma gelir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz