Ana sayfa Yaşam Seyahat

Türkiye’de Ucuz Tatil Yerleri

4
0
Türkiye’de Ucuz Tatil Yerleri
Türkiye’de Ucuz Tatil Yerleri

Türkiye’de Ucuz Tatil Yerleri

Ülkemiz turizm açısından oldukça canlı bir bölgedir. Özellikle yaz turizmi söz konusu olduğunda milyonları aşan turist sayıları göze çarpmaktadır. Yurtdışında yaşayanlar tarafından çok fazla rağbet gören Ege ve Akdeniz kıyıları maalesef yerli halk için aynı imkanları sunmamaktadır. Kur farkının da göz önünde bulundurulmasıyla tatil beldeleri turistler için uygun fiyatlara gelirken yerli turistler için uçuk fiyatlar barındırmaktadır. Bu yüzden de birçok kişi için yaz tatilleri dinlenme ve arınma dönemi olamamaktadır. Tabi ki bu genelleme her beldeyi kapsamamaktadır. Türkiye’de ucuz tatil yerleri denilince akla gelen birçok sahil beldesi bulunmaktadır. Yaz tatilinizi hesap işlerinden uzaklaştıracak ve bütçe planlamanızı bozmayacak ucuz tatil yerleri listemiz şu şekildedir;

erdek-tatil-yerleri
erdek-tatil-yerleri
  1. Erdek

Özellikle 1980’li yılların gözde mekanlarından olan Erdek, eski kalabalık günlerini geride bırakmış olsa da hala güzelliklerini korumaya devam etmektedir. Uçak biletlerinin pahalı olduğu dönemde uzun otobüs yolculuklarından kaçanların ilk tercihleri arasında yer alan tatil beldesi son dönemde fiyatlarındaki uygunluktan dolayı popülerliğini devam ettirmektedir. Uygun fiyatlara otel ve pansiyon seçenekleri bulunan Erdek’te yeme içme ve plaj da diğer beldelere göre daha uygundur.

  1. Alanya

Alanya herkesin kendisine göre bir yer bulabileceği tatil beldelerinin başında gelmektedir. İsterseniz lüks otellerde isterseniz pansiyonlarda konaklayın. Yılın en az 6 ayı oldukça kalabalık ve canlı olan Alanya’da gezmek için de birçok yer bulunmaktadır. Alanya’da ayrıca diğer tatil beldelerine göre alışveriş de çok uygundur.

  1. Sığacık

İzmir ve Ege sahillerinden vazgeçmek istemeyen fakat çok da bütçesi olmayan kişilere önerebileceğimiz yerler arasında Sığacık gelmektedir. Seferihisar’da bulunan Sığacık limanı, Çeşme ve Alaçatı’nın eski sessiz dönemlerini anımsatmaktadır. Sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği Sığacık’ta hem Çeşme havası alabilir hem de oradan daha uyguna bir tatil geçirebilirsiniz.

  1. Ayvalık

Ayvalık ve çevresi herkes tarafından bilinen ve mutlaka bir dönem tercih edilmiş tatil bölgelerinden biridir. Bu bölgenin pahalı tek yeri Cunda Adası’dır. Fakat Akçay, Ayvalık, Altınoluk gibi çevre semtlerde konaklayarak bu açığı kapatabilirsiniz. Konaklamanızı daha uyguna getirip gündüzlerinizi Cunda Adası’nın eşsiz koylarında geçirerek iyi bir tasarruf yapmış olursunuz. Plaj ücretlerinden içeceğiniz çaya, konaklayacağınız otele kadar pek çok Ege beldesinden daha uyguna gelecek tatilinizde gideceğiniz koylar size doğru seçim yaptığınızı hissettirecektir.

sığacık
sığacık
  1. Gökçeada

Popüler olduğu kadar yoğun olmamasıyla da bilinen Gökçeada sakin bir tatil isteyenler için uygun bir adres olacaktır. Ucuz tatil yerleri denilince bir dönemin aklına mutlaka gelecek yerlerin başında Gökçeada ve Bozcaada gelecektir. Adaya ulaşım kolay olsa da ada içi ulaşımda rahat edebilmeniz için kendi arabanızla gitmeniz tavsiye edilmektedir. Adanın tek kötü tarafı ise konaklama için fazla seçenek bulunmamasıdır. Fakat onun dışında yeşil bir ada olma özelliğini koruyan Gökçeada’da Rum köylerini gezebilir, dalış yapabilir, denizin keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.

Sinirli bir insan mısınız? O zaman buraya: Öfke Nasıl Kontrol Edilir ?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz