Ana sayfa İnternet Sosyal Medya

Sosyal Medyadan Para Kazanma Yolları

6
0
sosyal-medyadan-para-kazanmanın-yolları
sosyal-medyadan-para-kazanmanın-yolları

Yazımızda başlamadan önce günümüzde sosyal medyadan para kazanmanın zor olduğunu belirtmemiz doğru olacaktır. Sosyal medyadan para kazanmak için original fikriniz olması gerekmektedir. Her mecrada en önemli olan şey, samimiyettir. Bu sayede hedeflerinize ulaşmanız mümkündür. Sosyal medyadan para kazanma yolları sizlerle!

Sosyal Medyadan Para Kazanma Yolları

Sosyal medyayı sadece Instagram, Twitter veya Facebook ile kısıtlamak yanlış olur. Para kazanabileceğiniz birçok mecra bulunmaktadır. Biz de ilk olarak popüler mecralardan başlayarak nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız.

sosyal-medya
sosyal-medya

Instagram’dan Para Kazanmak

Instagram’dan para kazanmak için sayfanızın olması gerekmektedir. Eğer biraz bütçeniz varsa satış yaparak para kazanabilirsiniz, bu işin başka bir boyutudur. Sayfa örneğinden ilerleyecek olursak, az sayıda sayfanın bulunduğu kategorilere yönelmek doğru olacaktır. Sayfa açmak basittir fakat yönetmek zordur. Sürekli aktif olmanız ve paylaşım yapmanız gerekmektedir. Ayrıca montaj bilginizin de bulunması gerekmektedir. Hazır paylaşımlar ile takipçi kazanma devri eskide kaldı diyebiliriz. Özgün paylaşım ve montajlar ile çok kısa sürede, büyük kitlelere hitap edebilirsiniz. Sayfanızı büyüttükten sonra reklam teklifleri gelecektir. Bu sayede Instagram’dan para kazanmaya başlamış olursunuz.

Bu yöntem Facebook ve Twitter’da da aynı olduğu için tekrar aynı şeyi anlatmayacağız, bu şekilde yaparsak vaktinizi çalmış oluruz. Konu ile ilgili takıldığınız noktalar olursa, yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Pinterest İle Para Kazanmak

Son yıllarda popüler olarak kullanılmaya başlanan Pinterest, bu sayede kazanç kapılarını açmış oldu. Pinterest’ten para kazanmanın birçok yolu bulunmaktadır. Bunlar; siteye ziyaretçi yönlendirmek ve reklam paylaşımı yapmaktır. Diğer mecralarda olduğu gibi aktif kitleniz varsa, Pinterest hesabınızdan reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Bunun dışında para kazanmanın bir diğer yolu; internet sitesi açmak ve buraya ziyaretçi yönlendirmektir.

para-kazanma
para-kazanma

Bu şekilde para kazanmak için ilk olarak kendinize kategori belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin; kategoriniz araba olsun, bu kategoriyle ilgili bütün alt başlıkları Pinterest hesabınıza eklemelisiniz. Hesabınızda oluşturacağınız her pano, size farklı ziyaretçilerin kapısını açacaktır. Araba örneğinden yola çıkarak sizlere birkaç pano ismi önerebiliriz. Bunlar; araba fotoğrafları, araba jantları, araba boyamaları, araba boyama videoları gibi panolar olabilir. Oluşturduğunuz panolara günlük olarak içerik girmeniz gerekecektir. Aktiflik ve süreklilik ile para kazanmanız mümkündür, aksi takdirde para kazanmak imkansızdır diyebiliriz. Oluşturduğunuz panolar ile sitenizde yer alan kategoriler aynı olmalıdır. Bu sayede Pinterest’ten sitenize ziyaretçi göndermiş olursunuz ve sitenizde yayımlanan reklamlar görüntülenmiş olur. Sitenizde yayımlanan reklamlar ile para kazanmış olursunuz.

Bunlara ek olarak Pinterest’ten gelen ziyaretçiler, sitenizin Google’da yükselmesini ve bu sayede Google’dan da ziyaretçi gelmesini sağlayacaktır.

Sosyal medyadan para kazanmak için sizlere önerimiz Pinteresttir. Henüz çok fazla kişinin ilgilenmediği bu sektörde büyük açık vardır ve para kazanmanın kapısı açıktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz