Ana sayfa Kültür Sinema

Şeytanın Çocukları -El Ebyaz

131
0

Yönetmenliğini Oya Köksal ve Vedat Dikmetaş’ın beraber üstlendiği yerli korku filmi olan Şeytanın Çocukları -El Ebyaz büyü olağanüstülüklere çok yer vermek yerine insan içine insana odaklanıyor. Aynaya baktığınız anda karşınızda kinin siz olmadığı aklınıza hiç geldi mi? Film tam olarak bu sorulara odaklanmakta. Bu sorular üstüne kurgusunu, korkusunu ve gerilimini Şeytanın çocukları el ebyazful izleyebilme cesareti gösterenlere sunuyor. Diğer korku filmleri gibi en başından gerilimi direk sunmamış ve ortalarına gelindikçe artan gerilim ve korku ile devam etmiş.

Korku Dolu Bir Gemi

Çekimlerini 18 gün de tamamlayan film ekibi on sekiz günlük sürenin sadece 5 gününü karada geçirmiş ve geri kalan 13 günü ise gemi de geçmiştir. Gemi de arkeoloji çalışmaları yapan meslektaşlar bir araya gelir. Ancak bir araya geldikleri gemi oldukça esrarengizdir. Bu gizemli olaylara arkeologlarda şahit olur. Aldıkları bilgi dâhilindebu gemide iki yıl öncesinde yaşanmış ürperten ve gizemli olaylardan haberdar olurlar.

Arkeologların ilgisini çektiği kadar onları dehşete düşüren ve korkutan gemi de başlarına gelen yaşadıkları olaylar onlarda farklı etkiler olmasına yol açmakta.Film gemide geçmesi dolayısıyla yerli korku ve gerilim filmlerinde ilk olmasıyla dikkat çekmekte. Başrollerini paylaşan isimler Merve Sevi ile Fırat Çöloğlu ikilisi. Merve Sevi için korku filmi adına ilk deneyimi olan bu filmde gerçekten başarılı bir rol çıkarmış olmasıyla dikkat çekmiş.

Aynada ki Yansımanız Siz misiniz? 

3 Haziran 2016 tarihinde vizyona giren filmi bir buçuk saat izleme süresi ile seyircilerine Şeytanın Çocukları El Ebyaz Hd izleme olanağı sunacak.Film ekibi dağıtımcı şirketi olarak Pinema’yı seçmiş. Başrol oyuncularının yanında diğer rolleri Balamir Emren ve Cenk Torun’nun üstlendiği filmin ünlü “Cinnet” filminden esinlendiği yerlerde göze çarpmakta.

Gemide geçmesi filmin ses efektlerinin tam olarak net bir şekilde oturmasına engel olmuş. Ayrıca filmde korku uyandıracak olan kanlı ve puslu sahnelerin makyajları yetersiz kalmış ve seyirciye tam aksettirilememiş. Denizin ürperten manzarası ve diğer manzaralar oldukça iyi. Renkleri ve jenerik seçiminde de tam not alacaktır diye umuyorum. Çünkü diğer eksiklerin aksine jenerik, kostüm, manzara gerçekten çok başarılı bir şekilde filmin içerisinde yer verilmiş.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz