Ana sayfa Kültür Sinema

Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 8 Film

701
0

Bir pazar günü, sevgiliyle kucaklaşmak ve aşkı anlatmak için harika bir gün. Ayaklarınızı uzatın, mısırınızı patlatın ve romantik bir atmosferin keyfini çıkarın. İşte, sevgilinizle birlikte evde sıkılmadan izleyeceğiniz 8 film…

1. Sil Baştan

2004 yapımı bu filmde, bir çift birbirlerinin hafızalarını yavaş yavaş sildikleri bir prosedürü seçmektedir. Başrollerini Jim Carrey ve Kate Winslet paylaştığı film, Joel ile Clementine’in aşkını anlatıyor. Film, bu ikilinin ilişkilerini sevgi dolu ve samimi anları yavaş yavaş ortaya koyuyor ve siz de, hikayeye daha duygusal olarak katılmaya başlıyorsunuz.

2. Zamanda Aşk 

Domhnall Gleeson’in canlandırdığı Tim Lake, 21 yaşına geldiğinde bir süper gücü olduğunu keşfeder. O, zamanda yolculuk yapabiliyordur ve geçmişe giderek olayları değiştirebiliyordur. Bu gücünü ise, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek yerine, kız arkadaş edinmek için kullanmaya karar veriyor. Mary’e aşıktır. Aşk Her Yerde’nin yönetmeninin yönetmen koltuğunda oturduğu film, iyi yapılmış bir romantik komedi arayanlar için denemeye değer.

3. Not Defteri 

Not Defteri filmi, dünyanın her yerinde kadınlar tarafından seviliyor. Rachel McAdams’ın Allie’yi ve Ryan Gosling’in Noah’ı canlandırdığı film, güzel bir aşk hikayesini anlatıyor. Filmde, bu ikilinin aşkları birçok testten geçiyor. McAdams ve Gosling’in harika performansları, filmin neden ödüllü bir film olduğunu anlatıyor.

4. Aşk ve Basketbol 

Erkeklerin de izleyebileceği birçok romantik film olsa da, Aşk ve Basketbol, erkek izleyicilerin de romantik komedi temasına onay vermesine yardımcı oluyor. Omar Epps’in canlandırdığı Quincy karakteri ile Sanaa Lathan’ın canlandırdığı Monica karakterleri, basketbol sahasında tanışıyor. Onların aşk-nefret ilişkisi; hayatlarının sürekli olarak kesişmesi ile gelişiyor.

5. Bir Konuşabilse 

O kasvetli romantik komedilerden biri gibi görünse de, Bir Konuşabilse filminde, harika bir aşk var. Bill Murray’in canlandırdığı Bob Harris ve Scarlett Johansson’ın canlandırdığı Charlotte karakterleri; tamamen yabancı bir yere seyahat etmenin ve bir bağlantıya sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu hissettiriyor.

6. Aşk Çeşmesi 

Aşkzede filmi Kristen Bell’in en popüler filmi olsa da, 2010 yılında vizyona giren Aşk Çeşmesi filmindeki performansı da oldukça etkileyici. Bell, filmde kız kardeşinin düğünü için gittiği İtalya’da ünlü bir aşk çeşmesinden para çalan hırslı bir New York’lu olan Beth’i canlandırıyor. Filmde olaylar bundan sonra gelişiyor.

7. 50 İlk Öpücük 

Sevgiliyle izlenecek filmler listelerinin vazgeçilmezlerinden biri olan 50 İlk Öpücük filmini listeye almasaydık olmazdı. 2004 yapımı film, romantik komedi türünün en iyilerinden. Ayrıca, Adam Sandler ile Drew Barrymore’in harika uyumunu başka bir filmde zorlanacaksınız. Rüyalarının kızını bulan bir adam, onun her gün hafızasını kaybeden bir kadın olduğunu fark edince, ona her gün kendini hatırlatmak için mücadele etmeye başlar. Kesinlikle izlenmesi gerekenlerden…

8. Turist

Bu film; yalnızca Johnny Depp ve Angelina Jolie gibi iki güzel ismi bir araya getirmesi ile değil, Paris ve Venedik’teki çarpıcı sahneleri ile de unutulmazlar arasına girmeyi başarıyor. Film, Amerika’dan gelen bir turistin, bir kadını işlediği bir suçu gizlemek için kullanmasını anlatıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz