Ana sayfa Yaşam Yemek

Pratik ve Şık Yemek Sunumları

2287
0
şık sunumlarla sofranız hoş görünür

Yapılan yemekler ne kadar lezzetli olursa olsun şık yemek sunumları ve gösterişli bir sofrada sunulmadıkça hak ettiği övgüyü alamaz. Özellikle çalışan kadınların hızlı ve pratik yemek yapma çabaları sebebiyle, özenilmiş sofralarda yemenin keyfi yaşanamamaktadır.

Yemek çeşidini zengin tutan basit yapımları ile tercih edilen mezeler, sıradan bir akşam yemeğini bile görsel bir şölene çevirerek, aile yemeklerine yeni bir boyut kazandırılabilir. Ayrıca ağırlanacak yemekli misafirlerde de vakit almayan kolay şık sunumlarla hayranlık uyandırmak ve övgüleri toplamak mümkündür.

Mezeler Aşka Gelsin

şık yemek sunumu

Salatalık dilimleri üzerine kaşık veya krema sıkma aleti ile haydari servis etmek düz bir tabakla masanın ortasına koymaktan daha dikkat çekici olacaktır. İnsanlarda yeme isteğini arttıran bu değişik sofra sunumları yapmak tabak servisine göre sadece 2 dakika daha fazla zaman alır.

Salatalıklar dilimlenerek yuvarlak bir tabağa dizilebilir ya da ana yemek servisinin yanına 2-3 adet konularak yemek sunumu zenginleştirilebilir.

Tek Kişilik Sunumlar Yaratın

tek kişilik tabak sunumu

Portakal dilimleri üzerine havuç tarator veya limon dilimleri üzerinde zeytinyağlı sarma yine kullanılabilecek diğer tek kişilik farklı sunumlar önerileridir.

Kabağı dikey olarak ikiye ayırarak iç kısımları çıkarıldıktan sonra haşlanabilir. Daha sonrasında, çıkarılan iç kısımları ile hazırlanacak kabak taratoru haşlanan dış kısımların içinde servis edilebilir.

Kırmızı köz biberlerin arasına ezme veya maydanozla karıştırılmış lor peyniri konulup sararak, masaya renk katmak mümkündür.

Şekilci Olun

Vakit bulamayıp yapılamayan kurabiyelerin, bir yerlere kaldırılmış kalıpları pratik yemek sunum şekillerinde çok işe yarayacaktır. İster kızartma ister haşlama olarak hazırlanacak garnitürleri bu kalıplarla şekillendirmek hem iştah açacak hem de masa süslemesinde kullanılabilecektir.

yaratıcı ve eğlenceli sunumlar

Gördüğünüz gibi masanızı eğlenceli ve şık bir hale getirmek oldukça pratik birkaç işlem basamağından oluşuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz