Ana sayfa Teknoloji

PC Mac’te Whatsapp Web Nasıl Kurulur? Whatsapp Web Nedir?

211
0
mac whatsapp web

PC Mac’te Whatsapp Web Nasıl Kurulur?

Whatsapp Web Nedir Nasıl Kurulur?

Bir PC’de veya MAC’de WhatsApp Web’i kurmak o kadar da karmaşık bir işlem değildir. Aşağıda verilen adımları izleyerek PC’nizde WhatsApp Web’i kolayca kurabilirsiniz.

WhatsApp Web nedir?

WhatsApp akıllı telefonlar için en popüler anında mesajlaşma uygulamalardan biridir ve bugün dünyanın her yerinde kullanılır. WhatsApp web sürümünü başlattığınızda, artık akıllı telefonunuz, PC’niz ve tabletiniz aracılığıyla WhatsApp’a erişebilirsiniz. WhatsApp Web’i kurmak, yazılımı bilgisayarınıza veya MAC’inize indirip daha sonra akıllı telefonunuzla senkronize etmek için kolay bir işlemdir.

WhatsApp kısıtlamaları

WhatsApp’ın ana sınırlaması yalnızca belirli işletim sistemlerinde çalışır. Şimdilik, yalnızca Android, Blackberry ve Nokia Akıllı Telefonlarda çalışıyor. WhatsApp Web’e bağlanmak için tarayıcının en son sürümüne de sahip olmanız gerekir.

WhatsApp Web’i bir PC veya MAC üzerinde kurma adımları

Kurulum işlemine başlamadan önce, akıllı telefonunuza WhatsApp’ın yüklü olduğundan emin olmanız gerekir. Akıllı Telefonunuz Windows tabanlı bir telefon veya bir iOS veya bir Android telefon olmalıdır. WhatsApp Web yalnızca bu 3 platformda çalışır. WhatsApp’ı cihazınıza kurduktan sonra, bir sonraki gereksinim uyumlu bir tarayıcıdır. WhatsApp Web’i PC’nizde kurmak için Chrome tarayıcısı, Opera tarayıcısı veya Mozilla Firefox’u kullanabilirsiniz.

Bir PC’de veya MAC’de WhatsApp Web’i kurmanın bir sonraki adımında, sisteminizi WhatsApp Web sürümüyle senkronize etmektesiniz. PC’nizi WhatsApp Web ile senkronize etme süreci oldukça kolaydır. WhatsApp Web’den QR kodunu cihazınız yardımıyla kodu tarayabilirsiniz. QR kodunu almak için web.whatsapp.com bağlantısına erişmeniz gerekir.

Şimdi WhatsApp messenger uygulamasını açın. Buradan, Menü seçeneğine gidin. Sonra WhatsApp Web’i tıklayın. Bilgisayarınızı veya MAC’inizi WhatsApp Web’e başarıyla bağlamak için QR kodunu tarayın.

Birçok bilgisayarda WhatsApp Web’i kurabilirsiniz. WhatsApp’ı birden çok bilgisayarda kurmak için, akıllı telefonunuzda WhatsApp’ı açmanız ve daha sonra Menü Anahtarı’na gitmeniz ve buradan WhatsApp Web seçeneğini belirtmeniz gerekiyor. WhatsApp Web’e bağlı olan her cihaz burada listelenmiştir. “+” Simgesini tıklatarak, WhatsApp Web sürümüne bağlanmak için yeni bir sistem ekleyebilirsiniz.

Bilgisayar yerine, bir tablet kullanıyorsanız tablet için WhatsApp uygulaması yükleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz