Ana sayfa Yaşam

Pastaneden Almış Gibi Pasta Yapabilirsiniz

319
1
Evde Pasta Nasıl Yapılır?

Pasta yapmak bir sanat gibi görünse dahi doğru bilgilerin bilinmesi halinde güzel ve lezzetli pastalar ortaya çıkarabilirsiniz. Pastanelerdeki pastalar herkesin büyük ilgisini çekmektedir.

Özellikle çocuklar pasta çok sever. Sizlerde evde pasta yapmak istiyorsanız bazı pratik bilgilerden yararlanarak pasta yapmayı kolay hale getirebilirsiniz.

Pasta Yaparken kullanılan Malzemeler

Pasta yaparken evinizdeki taze meyveleri değerlendirebilirsiniz.
  • Pasta yaparken her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz farklı malzemeler kullanabilirsiniz. Lolipop pasta yapımında kullanılan basit malzemelerdendir. Pastanızın üzerine lolipop saplayarak pastanızı güzel bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.
  • Pasta yapmanın püf noktalarından biri de kullanılan süs malzemeleridir. Her türlü malzemeyi pastanızı süslemek için kullanabilirsiniz. Jelibonlar, kurabiyeler gibi pek çok malzeme pastanıza şekil vermenizi kolaylaştırır.
  • Birçok markette rahatlıkla bulabileceğiniz yenilebilir çiçekler sayesinde pastanızı güzel bir şekilde süsleyebilirsiniz.

Pasta Süslerken Kullanılan Meyveler

Evde pasta yaparken kullanılan meyveler arasında  böğürtlen, vişne ve çilek çok önemli bir yere sahiptir. Küçük kırmızı meyveler hem lezzetli hem de pastaya güzel bir hava katmaktadır. Ancak meyveleri kullanırken suyunun iyice kurumuş olmasına özen gösterilmelidir.

Şekerler ve Jelibonlar ile Pastanızı Süsleyin

Bonibon ve şekerlemelerle süslediğiniz pastaları çocuklarınız çok sevecek

Renkli süs şekerleri sayesinde pastanızı rengarenk bir şekilde kaplayabilirsiniz. Şekerli ballı mısır gevrekleri pasta süslemek için kullanılan malzemeler arasında önemli bir yere sahiptir.

Çocukların çok sevdiği jelibonları pasta süslemede tercih edebilirsiniz. Rengarenk görüntüleriyle dikkat çeken şekerlemeler sayesinde birbirinden lezzetli pratik pasta yapabilirsiniz.

1 YORUM

  1. bir ev hanımı olarak 2 tane cimcime kızıma sürekli pasta yapıyorum ama bu makaleyi okudukdan sonra daha güzel bir pasta yapacağıma inanıyorum güzel bilgiler paylaşılmış teşekkürler

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz