Ana sayfa Teknoloji Mobil

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

15
0
Para Kazandıran Mobil Uygulamalar
Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

2012 yılından sonra yükselen mobil uygulamalar, birçok kategoride para kazandırmaktadır. Para kazandıran mobil uygulamalar, tamamen özgün fikirlerden ortaya çıkmış uygulamalardır. Mobil uygulama sektöründe önemli olan özgünlük ve fikirdir. Her yerde ve her konuda olduğu gibi mobil uygulama sektöründe de yapılan işin kalitesi önemlidir.

Sizler için mobil uygulama fikirleri vereceğiz fakat fikirden ziyade, işlev önemlidir. Bilinen şeyler yerine, bilinmeyen uygulamalar yapmanız daha doğru olacaktır. Bu noktada kendinize “uygulamayı neden kullanmam gerekiyor” veya “neden indirmem gerekiyor” sorusunu sormanız gerekmektedir. Bu şekilde empati kurarak, eksiklerinizi görebilir ve daha iyi işler yapabilirsiniz.

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Her kategorinin kendi içinde kitlesi mevcuttur. Kitleleri iyi analiz ettiğiniz takdirde gelir kaçınılmaz olacaktır. Uygulamayı yayınlamadan önce hedef kitle belirlemeniz ve rekabet analizi yapmanız gerekmektedir.

pubg-mobile
pubg-mobile

Rekabet Oyunları

Rekabet, her zaman fazla oyuncu kazandıracaktır. Özellikle oyunun online yani çevrimiçi olması, birçok oyuncuya hitap etmektedir. Bir oyun yapmadan önce mutlaka hedef kitle belirlemeniz gerekmektedir. Boyama oyunu, genel çocuk oyunu, silah oyunu veya araba oyunu gibi oyunlar olabilir. Spesifik kategoriler, daha aktif kullanıcılar için anahtar gibidir. Özellikle araba, tır veya kamyon kullanma oyunları fazlasıyla para kazandırmaktadır. Oyun içi satışlardan da para kazanmak mümkün, para kazandıran mobil uygulamaya bu oyunu örnek verebiliriz.

Duvar Kağıdı Uygulamaları

Para kazandıran ve tbm oranı yüksek bir kategoridir. Günümüzde her şey mobil uygulamalar ile halledildiği için duvar kağıtları da uygulamalardan temin edilmektedir. Tarayıcı vasıtasıyla duvar kağıdı indiren kişi sayısı çok azdır. Durum böyle olunca duvar kağıdı uygulamaları, para kazandıran uygulamalar arasında yer almaktadır. Burada da genel bir uygulama oluşturabilir veya spesifik duvar kağıtları ekleyebilirsiniz. Örneğin; Fenerbahçe duvar kağıtları veya dini duvar kağıtları olabilir.

Arkadaşlık Uygulamaları

Kesinlikle en çok kazandıran uygulamalar arasında yer almaktadır. Her yaştan kullanıcıyı bünyesinde barındırabilen bu uygulamalar, özellikle kendi içinde bulunan üyelik satışları ile yüksek gelirler elde etmektedir. Sirkülasyon’un çok yüksek olduğu bu kategoride tutunmak biraz zordur. Sürekli olarak uygulamanızı geliştirmeniz ve reklam vermeniz gerekmektedir. Birçok uygulama, sahte kullanıcılar ile dolu olduğu için gerçek kullanıcı sunarsanız, para kazanmanız kaçınılmaz olacaktır.

namaz-vakti-uygulaması
namaz-vakti-uygulaması

Namaz Vakti Uygulamaları

Aktif olarak kullanılan uygulamalardan biridir. Her şey teknoloji olduğu için bu şekilde uygulama ile namaz saatine bakmak, çok pratiktir. Durum böyle olunca birçok kişi namaz vakti uygulamasından yararlanmaktadır. Günlük olarak sürekli ziyaret alan uygulamalardan olduğu için aktif görünecek ve uygulamanın sürekli sıralaması artacaktır.

Daha önce paylaştığımız ve büyük ilgi gören yazımıza buradan ulaşabilirsiniz: Veteriner Hekim Ne İş Yapar

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz