Ana sayfa Pratik Bilgiler Ek İş Fikirleri

Palyaço Olarak Para Kazanma

1670
0
Palyaçoluk yaparak para kazanabilirsiniz

Geçmişten günümüze kadar asla etkisini ve değerini kaybetmemiş olan palyaçoluk asla ölmeyen bir meslek haline gelmiş bulunmaktadır. Sırf bu iş için ajanslar kurulmakta ve bu sayede de işler alınmaktadır.

Palyaçolar renkli kıyafetleri, boyalı yüzleri, renkli perukları ile oldukça dikkat çekmektedir. Bu kostümler ile çeşitli aktivitelere katılara para kazanmak da mümkündür. Hem de saat başına oldukça dolgun ücretler alınabilmektedir. Palyaço olarak para kazanmak oldukça gündemde olan bir meslektir.

Palyaço Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Palyaço olmak için ne yapmalısınız

Öncelikle bu işi yapan ajanslara kayıt olup iletişim bilgilerinizi ve müsait olduğunuz günleri bildirmeniz gerekmektedir. Örneğin hafta içi bir etkinlikte palyaçoya ihtiyaç var ama eğer siz hafta sonları müsaitseniz sizi buna göre eleyecekler veya arayacaklardır. Palyaço olarak ek gelir elde etmek oldukça keyiflidir. Özellikle de çocukları seven kişiler için bu görev değil aksine bir terapi gibidir. Bu sayede hem eğlenecek hem de para kazanabileceksiniz.

Palyaçolar Nerelerde Çalışırlar?

Doğum günü partilerinin eğlencesi: Palyaçolar

Genel olarak çocukların bulunduğu her ortam için davet edilebilirler. En fazla gidilen etkinlikler ise; doğum günü, sünnet düğünü, ana okulları ve küçük çocukların mezuniyet törenleri gibi alanlarda palyaçolara ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda mağaza açılışları, partiler ve konserler gibi alanlarda da palyaçoları görebilirsiniz.

Fuar ve sergilerde, panayırlarda, tatil köylerinde ve iftar organizasyonlarında da palyaçolar çalışabilmektedir. Palyaçolar bulundukları her ortamda neşe veren bir o kadar da para kazanan kişilerdir. Bu nedenle boş vakitlerinizde sizler de palyaçoluk yapabilir ve bu sayede ek gelir elde etme imkânına sahip olabilirsiniz.

Palyaçolar Ne Kadar Kazanır?

Palyaçolar ne kadar kazanır

Bu konuda net bir rakam vermek zordur. Piyasada oldukça farklı alanlarda çalışan ajanslar vardır. Bu nedenle de her etkinliği fiyatı ayrı olacaktır. Ünlü bir bebek markasının mağaza açılışındaki bir palyaçoların kazancı ile bir sünnet düğünündeki palyaçonun kazancı aynı olmayacaktır. Bulundukları alana göre fiyatları da değişecektir.

Değişkenlik gösterse de aylık olarak hesaplandığında oldukça yüksek bir miktara sahip olacakları kesindir. Hem gülüp hem güldürmek hem eğlenip hem eğlendirmek isteyenler için bulunmaz bir ek iştir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz