Ana sayfa Kadın Güzellik

Ombre Saç Modasında Farklı Alternatifler

631
0
Ombre Saç Modelleri

Ombre akımı ilk olarak 80’li yıllarda ortaya çıkmıştır. Genellikle kadınların kıyafetlerinde kendini gösteren bu akım, kıyafetlerdeki renklerin birbirine uygun tonlarda farklılaşması, açık tonlara ya da koyu tonlara dönüşmesi olarak kendini göstermiştir.

Günümüzde ise neon renklerin tekrar moda olmasıyla birlikte ombre akımı tekrar kendini göstermiştir. Ancak günümüzde bu akım yalnızca kıyafetlerde değil bayanların diğer aksesuarlarında, ayakkabılarında ve saçlarında kullanılan bir trend haline gelmiştir.

Ombre Fransızca’dan dilimize geçen ve gölge anlamına gelen bir kelimedir. Yani saç uçlarının boyanması demektir.

Krepe Balyaj

Krepe Balyaj

Türkiye de ise krepe balyaj tekniğine ombre denilmektedir. Ombrenin krepe ve balyaj tekniğinden ayrılmasında ki tek fark boyama işleminin saç diplerine yapılmaması, yalnızca saç uçlarına yapılması bir nevi saç uçlarının normal rengine göre açılmasıdır. Saç dibinizdeki rengin birkaç ton açığının saç uçlarınıza uygulanması saçınızı oldukça hoş bir görünüme sokacaktır.

Ombre tekniğinde yapılan işlem kişinin tarzına göre değişiklik gösterir. Genellikle 3 ayrı uygulaması vardır bunlar Koyu ombre, Doğal ve Renkli ombredir.

Doğal Ombre Saç İçin Tavsiyeler

Koyu ombre, saçlarda doğal ve sağlıklı bir görünüm yakalamanızı sağlar. Koyu kahverengi ve kumral saç rengine sahip olan kişilerde saç uçlarının bir boyama işleminden geçmiş gibi gözükmesinden çok, kendi saç yapınız gibi durur ya da güneşte açılmış bir saç gibi durur.

Renkli Ombre

Doğal ombre, doğal saç renginizin birkaç ton açılmasıdır. Saçlarınıza bu işlemi uygulattırarak oldukça doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Renkli ombre, doğal görünümden biraz uzaklaşmak isteyen kişilerin tercih edeceği bir uygulamadır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz