Ana sayfa Pratik Bilgiler Ek İş Fikirleri

Öğrenciyim, Hangi Ek İşleri Yapabilirim? Öğrenciler İçin İş Fikirleri

7
0
Öğrenciler İçin İş Fikirleri
Öğrenciler İçin İş Fikirleri

Öğrenciyim, hangi ek işleri yapabilirim diyenler için rehber niteliğinde yazı hazırladık. Bu yazımızda yer alan işlerin hepsi öğrenciler için uygundur. Kyk alarak borçlanmak istemiyorsanız ve çalışmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Listemizde yer alan işlerden sizin için uygun olanı seçebilir ve hemen başlayabilirsiniz, mümkün olduğunca sermayesiz yapılabilecek işleri seçmeye çalıştık.

Öğrenciler İçin İş Fikirleri

Günümüzde birçok kişiye tek iş yetmemekte ve ek iş yapmaktadır. Öğrenciler de eğitim masrafları için bazı dönemlerde fazla harcamaya gerek duymaktadır ve bu harcamalar için doğal olarak para gerekmektedir. Bu sebeple birçok öğrenci, iş aramaktadır.

öğrenciler için iş
öğrenciler için iş

Özel Ders İle Para Kazanmak

Öğrencilerin yapabileceği en iyi işlerden biridir. Özellikle sayısal yönünüz iyiyse, mutlaka bu işi yaparak para kazanabilirsiniz. Bu işi yapmadan önce iletişiminizi güçlendirmeniz ve eğitimi karşı kişiye daha iyi aktarmanız gerekmektedir. Öğretmenlere göre daha uygun fiyat karşılığında ders verirseniz, birçok öğrenciniz olacaktır. İlk olarak yakın çevrenize ders vererek bu işe başlayabilirsiniz. Daha sonra okula ve mahallenize, el ilanları yapıştırırsınız. Bu şekilde insanlar sizinle iletişime geçecek ve özel ders talep edecektir. İlk vereceğiniz ders çok önemlidir. Öğrenciyle güzel bağ kurabilirseniz, özel ders devamlı olacaktır.

Part-time Çalışmak

Birçok öğrencinin yaptığı gibi herhangi bir yerde part-time olarak işe başlayabilirsiniz. Part-time çalışan arayan yerler, genellike çok yoğun olarak yerler olmaktadır. Böyle yerlerde çalışmak, size hem psikolojik hem de beden olarak yoracaktır. Bu sebeple işe girmeden önce iyice düşünmeniz gerekmektedir. Part-time olarak çalışan arayan yerler, haftanın 3 veya 4 günü çalışmanızı isteyecektir, gün sayısı bunların üstünde olan yerleri kesinlikle tercih etmeyin.

stok-fotoğrafçılığı-yapmak
stok-fotoğrafçılığı-yapmak

Stok Fotoğrafçılığı Yapmak

Fotoğraf bölümü okuyan veya bu alanda hobisi olan öğrenciler, stok fotoğrafçılığı yaparak para kazanabilir. Stok fotoğrafçılığı için güzel fotoğraf çekebilen bir kamera veya telefona ihtiyacınız olacaktır. Satabileceğini düşündüğünüz fotoğrafları çekip, satmak için bu sektörde olan sitelere ekleyebilirsiniz. Birçok kişinin pek bilmediği bir sektördür, bu sebeple kazançlar oldukça iyidir. Haftanın birkaç gününü bu işe ayırarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Sadece fotoğraf çekmek yetmeyecektir, azda olsa fotoğrafı montajlayabilmeniz gerekmektedir. Bu iş ile hemen gelir elde edemezsiniz, diğer işler gibi sıcak para olmaz fakat zaman içinde düzenli olarak gelir elde etme ihtimaliniz bulunmaktadır.

İkinci El Alım-Satım Yapmak

Öğrenciler genel olarak bu işi yapmazlar fakat ilgilenildiği takdirde güzel kazançlar verebilecek bir iştir. İkinci el alım-satım işine ilk olarak kullanmadığınız eşyaları satarak başlayabilirsiniz, daha sonra bu ürünlerden gelen gelirler ile sürekli olarak al-sat yapabilirsiniz. Bu durumda kazandığınız parayı tekrar bu işe yatırmanız gerekecektir. Aldığınız ürünleri satarken, aldığınız miktara biraz kar ekleyerek satmanız gerekecektir. Bu şekilde para kazanabilirsiniz. İkinci el ürünler için eskiciler ile anlaşabilir veya arkadaşlarınızın ürünleri alarak, kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz