Ana sayfa Finans Krediler

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

12
0
öğrenciye kredi veren bankalar
öğrenciye kredi veren bankalar

Öğrenciler, üniversite hayatları boyunca katılacakları projeler veya hayatlarını devam ettirmek için para ihtiyacı duyarlar. Aileden veya yakın çevreden yeterli miktarda para toplanmaması gibi bir durum söz konusu olabilir. Öğrenciler, bu durumda öğrenciye kredi veren bankalar hangileridir sorusunu sormakta ve araştırma yapmaktadır. Yazımızdan öğrenciye kredi veren bankaları ve şartlarını öğrenebilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Bankalar, öğrencilere verecekleri kredinin şartlarını zaman zaman değiştirebilmektedir. Özellikle yeni yılın yaklaşmasıyla 2020 yılında verilecek kredilerin şartları güncellenmeye devam etmektedir. Durum böyle olunca hem listemize yeni bankalar eklenmekte hem de bankaların aradığı şartlar güncellenmektedir. Öğrencilere kredi veren bankalar nelerdir sorusuna cevap vermek yeterli olmayacak ve bankaların güncel şartlarını belirtmek en doğrusu olacaktır.

Bankalar size kredi verirken okuduğunuz okul, bölüm, gelirinizin olup olmaması ve ailenizin kredi notu gibi durumlara dikkat eder. Geliriniz varsa ve ailenizin kredi notu yüksek ise, bankalardan temin edeceğiniz kredinin miktarı yüksek olabilir. Kredi notunun yüksek olduğu durumlarda banka, kredi vermek yerine yüksek limitli kredi kartı vermeyi önerebilir.

Odeabank Öğrenci Kredisi

Odebank, öğrencilere kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Banka, eğitim masraflarınızı kanıtlayabileceğiniz bir belge istemektedir. Okulun banka hesap bilgisi ve bu belgeyi hazırladığınız takdirde 20.000 TL’ye kadar kredi alma şansınız bulunmaktadır, kredi için en fazla 60 ay vade uygulanmaktadır.

Garanti Bankası Öğrenciye Kredi

Garanti Bankası duruma göre hem kredi hem de yüksek limitli kredi kartı verebilmektedir. Kredi almak için özel okul masrafı veya eğitim masrafınızın olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir. Bu bankadan 25.000 TL’ye kadar kredi alma imkanınız bulunmaktadır ve en uygun faiz oranları bulunan bankalardan biridir.

hangi bankalar öğrenciye kredi verir
hangi bankalar öğrenciye kredi verir
Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası, diğer bankalara göre daha düşük vade sunmaktadır. Dershane, okul ve eğitim masrafları için kredi almanız mümkün kılınmaktadır. Banka, 36 ay vadeye kadar 20.000 TL öğrenci kredisi vermektedir. Öğrencilerden kefil veya teminat istenmeden kredi verilmektedir.

İş Bankası Öğrenciye Kredi

Diğer bankalar gibi İş Bankası’ndan da kredi alabilmek için eğitim masraflarınızı göstermeniz gerekmektedir. Bu durumda banka tarafından kredi almanız mümkündür. Kredi, elden nakit olarak veya okulun banka hesabına yatırılarak verilebilmektedir. Ortalama faiz oranının %3 olduğu bilinmektedir. İş Bankası, 30.000 TL’ye kadar öğrenci kredisi sağlamaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrenciye en yüksek kredi veren bankalardan biri olan Yapı ve Kredi Bankası, verdiği bu krediden çok düşük faiz almaktadır. Bunların yanında öğrencilerden hiçbir şekilde dosya masrafı alınmamakta ve 36 aya kadar vade tanınmaktadır. Banka tarafından 50.000 TL’ye kadar öğrenci kredisi sunulmaktadır. Eğitim masrafınızın olduğunu gösteren bir belge ile herhangi bir Yapı ve Kredi Bankası’nın şubesine giderek, başvuru yapabilirsiniz.

Her bankanın uygulayacağı faiz oranları, vade süresi ve kredi miktarı fark göstermektedir. Bu oranlar, zaman içinde değişerek hem yükselebilir hem de azalabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz