Ana sayfa Yaşam

Nasıl Mutlu Olunur? Hemen Yapmanız Gereken 6 Şey

89
0

Bazıları için, mutluluk her zaman var olan bir şeydir. Mutluluğu bu kadar büyülü yapan şey, bazen yalnızca küçük şeylerdir. Banka hesabınızdaki 10 hane, mutluluk elde etmeniz için yeterli değildir. Zenginliğin mutluluk anlamına geldiğini düşünsek de, her zaman böyle değildir. Mutluluk bir amaç değildir.

Herkesin farklı bir mutluluk tanımı vardır, fakat her zaman doğru olan ve “herkesin mutluluğu” için evrensel olan bir şey vardır; mutluluk, biz onu istediğimizde o bizi asla reddetmez. Mutluluk, günlük olarak yaptığınız en küçük şeylerden bile gelebilir. Bu yazıda, mutlu olmak için kolayca yapabileceğiniz 6 şeyin listesini bulabilirsiniz…

Daha Fazla Dışarı Çıkın

İç ve dış mekanlar arasındaki en büyük fark nedir? Güneş ışığı! Güneş ışığı, bize D vitamini verir. D vitamini, vücutta bir hormon gibi davranır ve doğal olarak güneş ışınlarında bulunur. Bu nedenle güneş ışığı, mutlu hissetmek için kullanabileceğimiz en güçlü araçlardan biridir.

Yeni Deneyimler Bulun

Yenilik, günlük hayatımızda kendimizi tazelemek için önemlidir. Bize, sonsuz bir döngü içinde yaşamadığımız gerçeğini hatırlatır. Yeni bir deneyim, bize heyecan getirir; hayatımızı daha az sıkıcı ve daha az yorucu hale getirir. Hafta sonları yeni bir kursa başlayabilirsiniz. Bazı yeni insanlarla tanışmak konusunda cesur olabilirsiniz. Bu herkes olabilir. Daha önce denemediğiniz ve yapmadığınız her şeyi deneyin. Size uymasa bile sorun değil!

Her Gün 7 Dakika Egzersiz Yapın

Günlük yapılan egzersiz, beyin gücünü arttırmak ve  beyinde daha fazla serotonin ve doğal endorfin üretmeye yardımcı olan nörotransmitterleri uyarmak için en iyisidir. Haftada birkaç kez yapılan egzersiz bile fark yaratacaktır. Başka bir deyişle egzersiz, zihnimizi temizler ve bizi motive eder.

Her Zaman Her Yerde Gülümseyin

Gerçek harika bir gülümseme, kesinlikle insanları etkiler. Gülümsemeye ihtiyacımız var, daha çok gülmeye çalışın. Ve bunu, her zaman her yerde yapabilirsiniz. Eve giderken, bir iş arkadaşınız size selam verdiğinde; hatta aynada kendinize bakarken bile gülümsemeyi unutmayın.

İyi Uyuyun

Bazen, her şeyi doğru yapsanız bile yanlış bir şeyler oluyor gibi hissedebilirsiniz. Diyelim ki, sonunda üzerinde çalıştığınız projeyi bitirdiniz ve uzun zamandır beklediğiniz tatile yalnızca birkaç gün kaldı. Ancak siz  hala hüzünlü hissediyor olabilirsiniz. Peki, yanlış giden neydi? Proje için çalışırken, her gün ortalama 5 saat uyurken, uykunun önemini gözden kaçırmış olabilirsiniz!

İyi Beslenin

Öğünlerinize daha taze yiyecekler eklemeyi ve fast food ve abur cuburları çıkarmayı bir hedef haline getirin. Şeker ve işlenmiş gıdalar, vücudunuzu daha fazla çalışmaya zorlar ve ayrıca, diyabet riski ve insülin seviyelerini arttırır. Öğünlerinize biraz da probiyotik yönünden zengin gıdalar ekleyin. Probiyotikler, bedenin daha iyi his veren hormonlar üretmek ve sağlıklı kalması için kullandığı yararlı bakterilerin yeniden üretilmesine yardımcı olur.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz