Ana sayfa Yaşam Dekorasyon

Mutfaklarda Sunum Rüzgarı

222
0

Bilindiği gibi son zamanlarda sosyal medyada özellikle de İnstagram aracılığı ile yeni gelin evleri oldukça konuşuluyor. Genel konsept olarak pudra pembe ve mint yeşili tercih edilen mutfak ve ev dekorasyonlarında birbirinden farklı dekorasyon eşyaları kullanılıyor.

Her biri farklı olan mutfak sunum ürünleri ile fotoğraflar çekerek beğeni rekorları kıran fenomen ev sahipleri, her daim sofralarının ve mutfaklarının fotoğraflarını sanal alemde takipçileri ile paylaşıyor.

Peki sunum sever fenomen bayanların mutfak dekorasyon fotoğraflarındaki ayrıntılar nelerden oluşuyor? Genel olarak minyatür mutfak eşyaları, pembe ve yeşil tonlarında mutfak aletleri, farklı çatal ve bıçak takımları ile artık mutfaklarda yeni trend başladı. Birbirini takip eden kullanıcılar da birbirine benzeyen mutfakları ile yarışmaya devam ediyorlar.

Konsept Tabaklar ile Dekorasyon Fikirleri

Genel olarak normal yemek tabakları yerine el yapımı kişiye özel tabaklar ile mutfaklar farklı bir boyut kazanıyor. Normal çeyizlik yemek tabakları yerine 1 tanesi 30 TL’den başlayan konsept baskılı tabaklar artık masaları süslüyor.

Dekorasyon fikirleri arasında olmazsa olmazların başında gelen tabaklar mutfaklarda sadece masalarda değil aynı zamanda duvardaki yerlerini de alıyor. Küçük çengeller yardımı ile duvarlara asılan tabaklar adeta bir tablo görevi görüyor.

Bunun dışında sunumlar için kullanılan bu tabaklar 4 mevsim farklı ve yeni ürünleri ile piyasada müşterilerin beğenisine sunuluyor. Sadece masalarda değil aynı zamanda eski tip mutfak raflarındaki yerlerini alan bu konsept tabaklar oldukça büyük bir beğeni topluyor. Belirli porselen firmaları tarafından çıkartılan bu ürünlere grafikerler ve fikir anneleri yardımı ile sihirli dokunuşlar yapılıyor. Böylece adeta bir tablo edası ile dekorasyon ürünü olarak kullanılmaya devam ediyor.

Minyatür Eşyalar ile Mutfak Dekorasyonu

Özellikle de sosyal medyada oldukça dikkat çeken minyatür ev eşyaları mutfaklardaki yerlerini aldı. Özellikle de sandalye, alışveriş arabası gibi eşyaların minyatürleri mutfaklarda sunum için kullanılmaya başlandı.

Mutfak sunum ürünlerinin başında gelen bu minyatür kalıplar oldukça konuşuluyor. Asılları oldukça pahalıyken kalite açısından daha düşük kopyaları pazarlardaki yerlerini aldı bile.

Renkli mutfak eşyaları ve minyatür mutfak gereçleri ile mutfaklarda sunum trendlerine her gün bir yenisi ekleniyor. Bu nedenle de dekorasyon konusunda her gün yeni bir adım atılıyor. Şeker pembesi evler mint yeşili ile buluşuyor ve evler tek tip bir hale dönüşüyor.

Genel olarak Dekorasyon ürünleri arasında bulunan bu ev aletleri sayesinde binlerce kişi tarafından fotoğraflar beğeniliyor ve git gide takipçi sayısında artma yaşanıyor. Dekorasyon dergilerinden çıkmış gibi duran mutfaklar ve mutfak araçları sayesinde farklı sunumlara imza atılabiliyor.

Mutfaklarda Pano Tutkusu

Hanımların vazgeçemediği bir diğer dekorasyon malzemesi de kişiye özel mutfak panoları olarak ön plana çıkıyor. Bu panolar kişilerin istediği renk, desen ve ölçüde yapılıp mutfaklardaki yerlerini alıyor. Bu panolar kişilerin renkli kişiliklerini ön plana çıkartmasını sağlıyor.

Mutfaklarda Yazı Tahtası Fırtınası

Artık ahşap boyama tutkunları tarafından vazgeçilmez olan ahşap mutfak yazı tahtası hemen hemen her sunum evinde bulunuyor. Oldukça dekoratif ve bur o kadar da işlevsel olan bu panolar eğlenceli anlara şahitlik edebiliyor.

Kara tahta boyası ile boyanıp tebeşir ile üzerine yazı yazılması sağlanan bu panolar sayesinde eğlenceli notlar düşülebiliyor. Bu sayede de ahşap mutfak yazı tahtaları yüz gülümseten sunumlara merhaba diyor.

Hem gelen konuklar hem de ev sahipleri arasında güzel diyaloglar ve hoş fotoğraflara ev sahipliği yapan bu panolar, sunum sever bayanların mutfaklarının olmazsa olmazları arasında baş sırada yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz