Ana sayfa Kültür Sinema

Muna Filmi

172
0

Yönetmenliğini Serdar Gözelekli’nin yaptığı, baş rollerini Leyla Göksun, Turgay Aydın ve Kaan Çakır’ın paylaştığı Muna’ yı uzun süre hafızanızdan silemeyeceksiniz. Çünkü filmin içeriği dikkat gerektirecek şekilde hazırlanmış.

Savaş meydanından çıkan küçük bir kızın ailesini ararken yaşadığı büyük dramı anlatan filmde Yeryüzü Doktorları ekibinden gönüllü Doktor Ela Muna’ ya yardım etmek için söz verir ve sokaklarda ailesini arayan kızı yanına alır.

Muna filminden bir sahne

İlk defa savaşa bu kadar yakından tanıklık eden Ela her gördüğü sahnede şoka uğrayacak ve ne yapacağını bilemez hale gelecektir.

Muna Filminin Ayrıntıları

Muna filmini en iyi yabancı film dalında aday gösterilen Serdar Gözelekli’nin yürek burkan filmi, ilk defa Filistin olaylarına değinen bir film olması açısından büyük önem taşıyor. Doktor Ela’ nın arkadaşları Ali ve Süleyman’ da Ela’ yı yalnız bırakmamak konusunda kararlı görünüyor.

Ali ve Süleyman küçük kızın ailesini ararken yıkılmakta olan bir şehrin ve insanlarının dramına şahitlik ederken, içinde bulundukları tehlikenin farkında bile değiller. Her an kör bir kurşun onlara rastlayabilir.

Muna Filmi’nin Oyuncuları

Muna filmi oyuncusu Pınar Balkış

Muna filminin oyuncuları belki de o drama birebir şahitlik edebilmek için böyle bir filmde oynamayı kabul ettiler. Filmin oyuncuları Leyla Göksun, Turgay Aydın, Kaan Çakır, Pınar Balkış, Erkan Taşdöğen, Suzan Genç, Sabahattin Yakut, Leyla Erdoğan. Senaristler ise Pınar Ordu, Nur Araboğa Kıyma, Feza Doğru, Ayşe Türk.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz