Ana sayfa Ekonomi İş Dünyası

Mizaç Harita’dan Üniversite Tercih Yardımı

134
0
Mizaç haritanıza göre mesleğinizi seçebilirsiniz

Yaklaşan üniversite tercih zamanı, üniversite adaylarını oldukça düşündüren bir  konu. Ülkemizin %80 kadar bir bölümü yaptığı işi sevmiyor. İdealleri başka olan gençler günümüz şartları dolayısıyla eğilimleri olmayan meslekler de çalışmak zorunda kalıyorlar. Bu yüzden meslek alanlarında beklenen başarı ve kalite elde edilmiyor. Mizaç Harita kişilik envanteri sistemi ile üniversite tercihi yapacak öğrencilere tercihlerinde yardımcı olacak bir sistemle karşımıza çıkıyor.

Sistemin Hedefi

Üniversite tercihlerini doğru bir şekilde yapılması sistemin  asıl amacı. Mizaç Harita’nın geliştirdiği kişilik envanteri odaklı tercih seçimi pek çok insanın memnun olmadığı bir işte çalışmakta olduğu ülkemizde, yapılan bu yanlışın önüne geçmek ve gençlerin gelecekteki mesleklerin de daha etkin bir rol oynamasını hedef almaktadır. Üniversite adayları için kolaylık sağlayacak ve doğru tercihe yönlendirmesi beklenen bir platform.

Nasıl Çalışır?

Sistem oldukça kapsamlı arama yapılabilen bir platform konumunda. Genç üniversite adayları aldıkları puanları yazarak ve eğitim görmek istedikleri illeri detaylandırarak arayabilirler. Öğrencilere online platform üzerinden sorulan,72 sorunun cevapları doğrultusunda öğrencinin kişilik özellikleri ve gelmekte yapabileceği meslekler üzerine detaylı bir raporu üniversite adaylarını sunuyor. Öğrencilerin eğiliminin olduğu meslek gruplarını daha iyi tanımasına ve o meslek ile ilgili üniversite bölümlerini ayrıntılı bir şekilde görmesine yardımcı olan bir site. Üniversite adaylarının tüm bunlara ulaşabilmesi için yapması gereken ise gerekli sitelere gitmek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz