Ana sayfa Eğlence Ünlüler

Mehmet Günsür Kimdir?

581
0
Mehmet Günsür Kimdir?

Tatar kökenli olan Mehmet Günsür annesi Sibel Günsür öğretim görevlisi, babası Teoman Günsür kuantum fizikçisidir. 8 Mayıs 1975 yılında İstanbul’da doğan Günsür, 4 yaşından itibaren profesyonel olarak çeşitli spor dalları ile ilgilenmeye başladı. Yüzme, kayak ve hatta teniste 4 yaşında profesyonel olacak kadar yetenekliydi.

İtalyan Lisesi’nden mezun olan Günsür, Marmara Üniversitesi Reklamcılık Fakültesi’ni başarıyla bitirdi. İlk olarak kameraların karşısına 7 yaşındayken reklamlarda rol alarak geçti. Ancak profesyonel olarak oyunculuk eğitimlerini 25 yaşından sonra almaya başladı.

Mehmet Günsür’ün Profesyonel Oyunculuk Kariyeri

Mehmet Günsür’ün Oyunculuk Kariyeri

7 yaşında reklam filmi ile oyunculuğa adım atan Günsür, 14 yaşındaki Mehmet Günsür, Bahar Mimozaları dizisinde, Rutkay Aziz, Müşfik Kenter, Filiz Akın gibi oyuncular ile birlikte kamera karşısına tekrar geçti.

Hamam filminin figürasyonu seçmelerine bir arkadaşı aracılığı ile katılan Mehmet Günsür, deneme çekimlerinden sonra kabul edilerek filmde başarılı bir şekilde oyunculuğunu sergiledi. Filmin ardından adını duyuran Günsür, iş hayatındaki kariyerine oyunculukla devam etme kararı aldı.

Mehmet Günsür’ün Yer Aldığı Dizi ve Filmler

Hamam filminin ardından O Şimdi Asker, Ses, Muhteşem Yüzyıl ve Aşk Tesadüfleri Sever projelerinde yer alan Günsür, bu projelerdeki rolleri ile çeşitli ödüllerin sahibi olmayı başarmıştır.

Mehmet Günsür ve eşi Katerina Mongio

İtalyan film ve dizi projelerinde de yer alan Günsür, Aşk Tesadüfleri Sever filminde Kral Tv müzik ödülleri gecesinde en iyi film müziği ödülüne layık görüldü. Mehmet Günsür’ün eşi İtalyan yönetmen olup, 2006 yılında evlenmişlerdir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz