Ana sayfa Pratik Bilgiler Ek İş Fikirleri

Mantar Yetiştirerek Para Kazanın

275
0

Hayatımızı kolaylaştırmasını istediğimiz birçok mesleğe ilgi duyarız. Kimileri şanslıdır hayatının mesleğini bulur, kimileri de henüz ne istediğini bulamamıştır. Her insanın ortak paydası para haline geldi. Paranın önemi gün geçtikçe artıyor ve insanlar onu kazanmanın çeşitli yollarını arıyor. Eğer sizde yüksek kazançlı iş elde etmek istiyorsanız bu ilginç mesleğe bir göz atmalısınız. Şu ana kadar böyle bir mesleği rahatlıkla yapabilecek olup aklınıza gelmemiş olabilir. Önemli olan şimdiden sonra ne yapacağınızdır. Yazımızda son zamanlarda sıkça tercih edilen mantar yetiştiriciliğinden bahsedeceğiz.

Mantar yetiştirerek para kazanabilirsiniz

Yeni nesil Mantar Yetiştiricileri

Hayatımızda artık çok büyük bir yere sahip olan, neredeyse çeşitli yemeklerimizde kullandığımız bu şirin mantarlar sizin için iyi bir ek gelir kaynağı olabilir. O kadar çok yemekte kullanıyoruz ki bunlardan başlıcaları; pizzalar, tavuk soteler ve makarnalarda yerini alıyorlar.

Yağ oranı düşük olup, protein değerleri yerinde olan bu besini üretmek insanlığın yararına bir iş olacaktır. Günümüzde gittikçe yerini sağlama alan mantar satıcılığı işinin içinde olmak isteyenlerden misiniz?

Mantar yetiştiriciliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mantar Yetiştirirken nelere dikkat etmelisiniz

Her işin kendine göre bir edebi ve usulü vardır. Mantar yetiştiriciliğinde de dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. İncelemeler sonucunda size göre bir işse hiç durmayın hemen yol alın! İyi bir kazanç elde etmek istiyorsanız, size ait bir alanın olmasından sonra yapmanız ve dikkat etmeniz gereken şey; mantar örtü toprağı ve kompost gibi donanımlara sahip olmak.

Bir ton kompost size ortalama miktar olarak 200-250 kg kazanç sağlar. Sizin için bu ölçekler yeterli değilse elinizde bulunan alanınıza ve kazancınıza göre bu miktarı artırabilirsiniz. Unutmayın ki; bu işler bir adımla başlar. Bu işten bir süre sonra kazancınız 7000- 8000 arasında olur. Yeterli bir alanınız varsa ve bu işi düşünüyorsanız şimdiden kolaylıklar ve bol kazançlar dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz