Ana sayfa Yaşam Dekorasyon

Küçük Balkonlar Nasıl Dekore Edilmelidir?

631
0
Küçük balkon dekorasyonu örnekleri

Özellikle büyük şehirlerde küçük balkonlar yaygındır. Büyük şehirlerde balkonlar kişinin nefes almasını sağlayan önemli mekanlardır. Bu sebeple küçük balkonları dekore etmek ve iç ferahlatan bir yer haline dönüştürmek çok önemlidir.

Küçük balkonları yepyeni dekorasyon fikirleriyle dekore edebilir ve yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Balkon evin bir uzantısıdır. Bu sebeple evin içerisinde uyguladığınız özenli dekorasyon fikirlerini balkonda da uygulayabilirsiniz.

Küçük balkon tasarım fikirleriniz sayesinde balkonunuzu dış mekan odası haline getirebilir ve zevkinizi balkonlara yapacağınızı küçük dokunuşlar sayesinde gösterme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Küçük Balkonlarda Bitki Kullanımı

Balkonda kullanabileceğiniz bitkiler

Balkonlarınız küçük diye dekore edemem gibi yanılgılara kapılmamalısınız. Yepyeni fikirlerle küçücük balkonlar tam bir yaşam alanına dönüştürülmektedir. Çıplak bir balkon oldukça kötü bir görünüme sebep olmaktadır. Bu nedenle balkonları çıplak bırakmamak için bitkiler kullanabilirsiniz.

Küçük balkonlar için kullanılabilecek saksıda yetişen bitkiler sayesinde balkonlarda derinlik ve renk duygusu ortaya çıkmaktadır. Yeşil bitkiler hem eve hem de balkonlara tazelik duygusu verdiğinden dolayı dekorasyonu doğayla birleştirme özelliğine sahiptir.

Çiçekler balkon kenarlarına konulabileceği gibi verandanın ön kısmına da koyulabilmektedir.  Balkonun ya da verandanın küçük olması durumunda saksılar ve yeşil bitkilerin yukarı asılması da mümkündür.

Farklı renkler kullanarak hazırladığınız saksılar sayesinde balkona farklı bir görünüm kazandırmanız mümkündür.  Her saksı kendine ait tarzıyla balkonlara hem  hareketlilik hem derinlik hem de hoş bir görüntü katmaktadır.

Doğru Çiçekler Tercih Edilmelidir

Balkon dekorasyonunda kullanılacak çiçeklerde dekorasyonu tamamlayan önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Doğru bir şekilde seçilen çiçekli bitkiler sayesinde balkonlar çiçek bahçesine dönüşebilmektedir. Kullanacağınız çiçekli bitkiler sayesinde balkonlar tam bir tuvale dönüşebilir ve yaşanabilir güzel bir alan ortaya çıkabilir.

Oturacak Yerler Tasarlanmalı

Balkonda oturmak ve keyifli bir balkon sefası yapabilmek içi noturacak yerlerin konforlu olması çok önemli bir yere sahiptir. Balkonlarda bir oda havası varsa masa ve sandalyelerle hoş bir ortam yaratmak mümkündür.

Verandaların durumuna göre küçük koltuklarda tercih edilebilir. Ancak veranda hazırlarken önceliklerin belirlenmesi çok önemlidir. Boş alanların doldurulmasına özen gösterilmelidir.

Ahşap Ürünler Tercih Edebilirsiniz

Ahşap masa ve sandalyeler modası geçmeyen bir şıklık katmaktadır. Özellikle açık renk ahşap masa ve sandalyeler dış mekanlara ferah ve parlak bir görüntü kazandırmaktadır.

Beyaz modern tasarımlı ahşap masa sandalyelerle şık bir balkon tasarımına ulaşabilirsiniz. Ayrıca metal masalarda şık balkon tasarımları için kullanılmaktadır.

Mum ve Fener Kullanın

Balkonları tamamlamak ve kendinizi iyi hissetmek için mum veya fenerler kullanabilirsiniz. Mum, fener, çizgili yastıklar, yumuşak minderler balkonlarda hem rahat hem de sıcak bir hava için olmazsa olmazlardandır.

Yaz dekorasyonunuzu yaratırken parlak turkuaz halı ve parlak çizgili yastıklar tercih edebilir ve küçük balkonlarınızı renklendirebilirsiniz. Balkonlarda mahremiyet çok önemlidir. Bu nedenle bitkileri duvar gibi kullanabilir ve dışarıdan görünmenize engel olabilirsiniz.

Küçük Balkonlar Nasıl Süslenmelidir?

Balkonları tamamlayacak önemli unsurların başında süslemeler gelmektedir. İyi bir dekorasyonun tamamlayıcısı olan süslemeler siyah, beyaz, pembe veya yeşil tonlarda olabilir.

Küçük balkonlarınızda istediğiniz yaşam alanını tasarlayın ve buna uygun süs eşyaları tercih edin.

Balkon Halısı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Süslemeler kadar balkon halıları da çok önemli bir yere sahiptir. Balkonun ortasına serilen nötr ya da parla renkli halılar sayesinde balkonlar renklenecektir.

Ayrıca ilginç dokusu ve sıcak havası olan halılar dış mekanları tamamlamak için kullanılan önemli dekoratif ürünler arasında yer almaktadır. Sımsıcak ve renkli bir balkon dekorasyonu iç açıcı olmalıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz