Ana sayfa Kripto Para

Kripto Para Nerelerden Alınır?

115
0

Dünya insanları global çapta yerel ve geçerli olan yasal para birimlerini terkedip gelecek yüzyılın para birimlerinden bir tanesi olan kripto para birimlerine yönelirken siz neler yapıyorsunuz?

Herhangi bir kripto para biriminden alım yapmak ve bunları geleceğe yönelik yatırımlar olarak düşünmek gibi herhangi bir fikriniz var mı?

Eğer kripto para alımına başlamadıysanız çok şey kaybediyorsunuz diyebiliriz. Çünkü kripto paralar dünya üzerinde genel geçerliği hızla artmaya başlayan ve teorisyenler tarafından gelecek yüz yılın para birimi olarak görülen sanal (dijital) paralardır. Eğer kripto para almaya karar verdiyseniz fakat bu paraları nereden temin edeceğinizi bilmiyorsanız bu yazı size yardımcı olabilir.

Bu yazı içerisinde kripto paraları nerelerden temin edebileceğinizi ve bu paraları nasıl saklayabileceğinizi anlatacağız. Her aşamayı dikkatli okumanız halinde küçük bütçelerle dahi nasıl kripto para alınabileceğini öğreneceksiniz. Üstelik bu yatırımlarınız önümüzde bulunan seneler içerisinde binlerce kat değere yükselerek sizi diğer insanlardan ayıran maddi bir unsur haline de gelebilir.

  • Kripto Para Borsaları

Borsa, herhangi bir ticari ürünün veya unsurun takas edilebildiği alındığı satıldığı bir ticaret merkezidir. Tıpkı eski dönemlerde olan hanlar, ticaret sarayları günümüzün borsalarının temelleridir. İşte bu nedenden ötürü yalnızca belli bir ürünün değil paraların da ticareti yapılabilir. Borsaların her biri kendi içerisinde tüm para birimlerinin ticaretini yapabilen kurumlardır. Hepsinin içerisinde kendilerinin belirlemiş olduğu sınırlar ve kurallar mutlaka bulunurlar. Bir borsadan aldığınız farklı bir para biriminin fiyatı diğer bir borsa da daha yüksek veya daha düşük olabilir. İşte kripto paralarda kendi içlerinde günümüzde borsa ihtiyacı hissetmiş ve bu yüzden bazı borsalar kurulmak zorunda kalmıştır. Bu borsalar ticaretin merkezi olmakla kalmayıp aynı zamanda kripto paraların satış merkezi haline de gelmiştir.

Peki kripto para almak isteyenler bu borsaları kullanarak nasıl bitcoin veya farklı bir kripto paradan alım yapabilirler?

Öncelikle içerisinde bulunmak istediğiniz borsayı seçmeniz gerekiyor. Şuan Türkiye’de ortalama olarak ileri gelen üç dört kripto para borsası
(Paribu – BtcTurk – BitTurk) bulunmakta. Ayrıca yabancı olarak da en önerebileceğim en meşhur kripto para borsası Binance. (Binance hakkında bilmeniz gerekenler için tıklayınız)

Binance Kayıt Ol

Bunlardan birini seçerek içerisine dahil olmak istediğinizde yapmanız gereken şey kimlik fotoğraflarınızla beraber ikametgah adresinize kadar olan tüm bilgileri siteye aktarmak. Bu sayede sitenin herhangi bir durumda size ulaşacak bilgilere sahip olması sağlanıyor. Normal yasal dünya paralarının ticareti yapılan bir borsaya kaydolmak isteseniz orada yapmanız gereken işlemlerden bir tanesi de bu. O yüzden korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Daha sonrasında borsaya yapılan kayıt ve kaydın onaylanmasının ardından banka hesabınızdan veya kredi kartlarınızdan borsaya aktaracağınız paralar ile dilediğiniz gibi borsa üzerinde kripto paralardan dilediğinizi alabilir dilediğinizi satabilirsiniz. Bu sayede yapacağınız hızlı işlemler ile de kazançlarınızı arttırabilir, küçük balık olmaktan çıkarak giderek büyüyen bir balığa dönüşebilirsiniz. Fakat kripto para hilelerine dikkat etmekte şart.

Peki bir kişi kripto para borsalarına girmeden kripto para alamaz mı?

  • Kişilerden Kripto Para Almak

Kripto para borsaları ile uğraşmak istemiyorsanız ve direkt olarak kripto para nasıl alabilirim diye düşünüyorsanız elbette bunun yolları da mevcut.

Öncelikle yapmanız gereken kişisel olarak kripto para almak ve aktarmak için bir adet kripto para cüzdanına sahip olmak. Bu cüzdana sahip olduktan sonra yapmanız gereken tek şey kişilerle iletişime geçerek TL, Dolar veya farklı para birimleriyle kripto para almak. Bunun için kişilere yasal olan para birimleriyle ödeme yaparak kripto para almanız gerekiyor. Bunun için kurulmuş olan forumlar veya farklı platformlar da mevcut. Aldığınız bu kripto paraları uzun yıllar saklayarak veya al sat işlemlerini hızlı bir şekilde yaparak kazancınızı arttırmanız da mümkün.

Kripto para almak veya satmak sanıldığı kadar zor olan işlemler değil. Bu yüzden “acaba kripto para almak için geç mi kaldım?” diye düşünmenize gerek yok. Yapmanız gereken sadece bir adet borsaya kayıt yapmak veya elektronik bir adet kripto para cüzdanı satın alarak kişiler üzerinden işlem gerçekleştirmek. Bundan sonrası da oldukça basit.

Bizi takip etmeyi ve güncel kripto para haberlerinden haberdar olmayı unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz