Ana sayfa Pratik Bilgiler Para Kazanma

Kobaylık Yaparak Para Kazanmak

380
1

Kobay kelimesini insanlar için kullanmak pek doğru değil aslında. Kobay, kemirici birçok rengi bulunan, tıknaz bir kemirici hayvanın ismidir. Çok fazla deneylerde kullanıldığından, deney konusu olduğundan kobayın ismi sanki denek yerini aldı. Sizde klinik bir araştırmaya katılarak para kazan. Kulağa biraz korkunç geliyor olabilir ancak araştırmalara katılarak para kazanmak mümkün.

Klinik Araştırmalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yapılan klinik araştırmalar sayesinde en güvenli ve etkili tedavi yöntemleri topluma sunulur. Klinik araştırmalarda gönüllü olmak ve para kazanmak isteyebilirsiniz. Klinik bir araştırmaya katılabilmeniz için sağlıklı olabileceğiniz gibi, bir hastalığınız olduğu taktirde bunun için daha önce denenmemiş bir tedavi yöntemine tabi tutulacaksınız. Böyle bir yola başvurursanız şu konular hakkında mutlaka bilgi sahibi olun.

  • Araştırmanın süresi
  • Araştırmanın hedefi, yöntemi
  • Beklenen olumsuzluklar, tehlikeler
  • Hastalığınızın bilinen diğer tedavi yöntemleri
  • Etik kuruldan sağlık ünitesinden onay alınmış mı?
  • Araştırma sorumlusu hakkında bilgi edinin ve iletişim bilgilerini alın.
  • İstediğiniz zaman araştırmadan sebep belirtmeden ayrılabilirsiniz.
  • Aynı anda başka bir araştırma katılamazsınız.

Bu yöntemle para kazanma yoluna gitmeden öncelikle bunları bilmelisiniz.

Yeni İlaçlar

Piyasaya da gördüğümüz birçok yeni ilaç nasıl elde ediliyor? Öncelikle kimyasal deneyler, hücre doku hayvan çalışmaları yapılıyor. İkinci olarak sağlıklı ve hasta kişiler üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda yeni ilaç eczanelerde yerini alıyor. Yeni ilaçların piyasaya sürülmesinde ikinci planda yapılacak olan bu araştırmalara katılarak bu riskli yöntemle para kazanmayı hedefleyebilirsiniz.

Sigorta Bile Yapılabilir

Zaman zaman yapılan uzun soluklu klinik araştırmalarda gönüllü olanlara sigorta bile yapılabiliyor. Şehir dışından gelen gönüllerin yol masrafları karşılanıyor, sigortaları yapılıp maaş veriliyor. Sağlık bakanlığı etik kurulu zaman zaman araştırmalara uygun kişileri aramak için duyurular yapabiliyor.

1 YORUM

  1. Beni çağırdılar fakat ne maaş ne para ne sigorta yapılıyormuş… şu an devam ediyorum… acaba teklif etsem yoksa bırakacağım desem ne olur… onların tam da aradığı başkalarında pek olmayan bir rahatsızlığım var…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz