Ana sayfa Yaşam Dekorasyon

Klasik Yatak Odaları

392
0
Klasik yatak odası takımı

Evimizde kullandığımız mobilyaların hepsinin kendine özel tarzları vardır. Avangarde, modern, country ve klasik tarz olarak adlandırılan bu mobilyalar kendi tarzlarına göre üretilmektedir. Klasik yatak odası takımları da son yıllarda özellikle en çok tercih edilen mobilya tarzlarındandır. Modern mobilya takımlarının klasik tarz ile birleşmesinin yatak odanıza yansıması olan bu takımlar özellikle uygun tarzdaki aksesuarlar ile desteklendiğinde odanızda harika bir dekorasyon yaratmaktadır. Klasik yatak odası takımları genellikle ince işçilikler barındıran takımlardır. Çok şık ve sade detaylara sahip olan takımın parçaları birleşince büyük bir ihtişam ve şıklığı yatak odalarınıza getirir.

Klasik Yatak Odası Takımları

Klasik yatak odası takımlarında genellikle oyma desenleri ve varaklar kullanılmaktadır. Kahverengi, bej, beyaz ve krem renklerinin genel olarak görüldüğü bu yatak odası takımlarında altın sarısı ve bronz renkleri de etkin şekilde kullanılmaktadır. Yatak başlıkları masal diyarlarından gelmiş gibi ihtişam ve gösteriş barındırmaktadır. Genellikle yatak odası takımlarındaki yatak başlıklarında kadife kumaşı ya da bu kumaşa benzer tarzdaki kumaşlar kullanılmıştır. Takım ile ayrı renklerde kullanılan bu başlık kumaşları bazen de takım içinde olmayan lakin odanın renk bütünlüğüne uyan renklerde olabilmektedir. Klasik yatak odası takımları eğer eviniz klasik tarzda dekore edildiyse evinize ve odanıza çok daha uyumlu olacaktır.

Klasik Yatak Odası Takımları İçindeki Parçalar

Yatak odası takımları farklı kategorilere göre farklı parçalar barındırabilirler. Klasik yatak odaları da içlerinde barındırdıkları her bir parçada size hangi tarz olduklarını hissettirmektedir. Takımın hemen her parçasında ustalıkla kullanılan varaklar, oymalar ve desenler birbirleri ile büyük ve hoş bir uyum içerisindedirler. Özellikle takımlarda kullanılan başlık kumaşları kapitone uygulaması ile karşımıza çıkmaktadır.

Klasik yatak odası takımlarında bulunan komodinler ve şifonyerler de en az yatak karyolası ve gardırop kadar güzel detaylara sahiptir. Görsel olarak bu kadar güzel hatlara ve detaylara sahip olan klasik yatak odası takımları kullanış olarak da fonksiyoneldir. Tüm parçalar günümüz şartlarında ihtiyaçlarımız olan büyüklüklere sahiptir. Gardırop yeteri kadar kıyafetlerimizi alırken şifonyer de ihtiyacımız olan tüm eşyalarımızı depolamamıza olanak sağlamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz