Ana sayfa Yaşam Kadın

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

271
0
Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı hemen hemen her kadının doğumdan itibaren vücudunda bulunan bir zardır. Bu zar bazı insanlarda doğuştan yoktur. Bazı insanlarda esnek olan bu zar herhangi bir cinsel ilişki sırasında birkaç damla kanama yaparak yırtılır. Cinsel ilişki olmadan da bazı durumlarda kızlık zarında sorunlar yaşanabilmektedir. Günümüzde kızlık zarı dikimi pek çok kişi tarafından tercih edilen bir operasyondur. Bu operasyonun amacı dikim sonrasında yaşanan ilk cinsel ilişkide kan gelmesinin sağlanmasıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Gibi Durumlarda Yapılır?

Kızlık zarı diktirmek için herhangi bir özel durumun ya da kriterin olması gerekmemektedir. İsteyen hemen herkes kızlık zarı dikimi yaptırabilmektedir. Özellikle yeni zamanda yaşanan kızlık zarı yırtıklarının dikilmesi ve iyileşme süreci çok daha hızlı olmaktadır. Daha önceki zamanlarda oluşmuş olan kızlık zarı yırtılmalarında ise özellikle Flep yöntemi kullanarak dikim yapılabilmektedir. Flep yöntemi ile yapılan kızlık zarı dikimi kalıcı olarak adlandırılmaktadır.

Kızlık Zarı Ne Zaman Dikilmelidir?

Kızlık zarı ne zaman dikilmelidir

Kızlık zarı dikimi ne zaman yapılmalıdır sorusu özellikle bu operasyonu düşünen kişiler tarafından sık sık sorulmaktadır. Bu sorunun cevabı ise farklı şekillerde verilir. Öncelikle kalıcı kızlık zarı dikimi ya da geçici kızlık zarı dikimi operasyonlarından hangisinin yapılacağını bilmeniz gerekmektedir. Geçici kızlık zarı dikimi evlenmeden ya da cinsel ilişki yaşanmadan 1-2 gün önce yapılmalıdır. Bu işlemin yapılma özelliklerinin diğerinden farklı olmasıyla alakalıdır. Cinsel birleşmeden 1-2 gün önce yapılan geçici kızlık zarı dikimi ilk cinsel ilişki sırasında kanamaya neden olmaktadır. Lakin daha uzun sürelerde yaşanacak bir cinsel birliktelik var ise kalıcı kızlık zarı dikimini yaptırmalısınız.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Geçici kızlık zarı dikimi genellikle kızlık zarının yırtılmasının yakın zaman olduğu durumlarda geçerlidir. Kızlık zarı eğer geçici olarak dikilecek ise yaşanılacak cinsel birleşmeden 1 ya da 2 gün önce operasyonun gerçekleşmesi gerekmektedir. Operasyonda yırtılan kızlık zarının iki parçası birbirine dikilir. Bu sayede kızlık zarı yeniden yırtılır ve beklenen kanama gerçekleşir. Eğer kızlık zarının yırtılması çok daha önce olduysa kalıcı kızlık zarı dikimi yapılmalıdır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı denilen zar vajina girişinden 2 cm kadar içeride olan bir oluşumdur. Kızlık zarı onarımı ise aslında kolay bir işlem değildir. İstenildiğinde genel ya da lokal anestezi altında bu operasyon gerçekleştirilebilir. Kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye merak edenlere bu operasyonun detaylarını doktorları verecektir. Flep yöntemiyle kızlık zarı dikiminde vajina duvarından kaldırılan bir doku kullanılır. Vajinadan kaldırılan ve Flep adı verilen doku vajinanın diğer tarafına dikilerek yapay bir kızlık zarı oluşturulur. Oluşturulan bu zar ilk cinsel birleşme sırasında yırtılarak kanamanın gerçekleşmesini sağlar. Bu operasyon sadece uzman kadın doğum doktorları tarafından fark edilebilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz