Ana sayfa Yaşam Dekorasyon

Kız Çocuklarını Mutlu Eden Dekorasyon Örnekleri

112
0
Kızınızın Odasında Sevdiği Renkleri Kullanabilirsiniz.

Dekorasyon kişinin ruhunu yansıtan bir ayna gibidir. Bir insanın odasına bakıldığı zaman onun nelerden hoşlandığını ya da nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu anlamak mümkündür. Bu yüzden de burası kız çocuğunuzu yansıtacağından onun seçimlerini göz ardı etmemelisiniz.

Çocuğunuz kız olduğu için illa odasını pembeye boyamak zorunda değilsiniz. Odasını onun sevdiği bir renkle boyayın. Bu pembe de olabilir. Eşyalarını düzenli bir şekilde tutabileceği dolabı mutlaka olmalıdır. Halısının fazla büyük olmamasına özen gösterin. Çünkü büyük halılar odayı küçük gösterebilmektedir. Oyuncaklarını koyabileceği kutusu olmalıdır. Yatak nevresim örtüsü onun sevdiği çizgi film karakterinde olabilir. Aynı şekilde halıda da bu karakter kullanabilir. Odasının duvarında onun hoşuna gidecek duvar etiketlerini de kullanabilirsiniz.

Çocuğunuza kitap okumayı sevdirmek ve alışkanlık kazandırmak istiyorsanız odasında mini bir kitaplık oluşturabilirsiniz.

Kız Çocukları İçin Farklı Dekorasyon Önerileri

Farklılık çoğu insanın hoşuna giderken neden kız çocuklarının hoşuna gitmesin? Peki, bunun için neler yapılabilir? Öncelikle kendi çocuğunuzun hoşuna gidecek olan tarzı belirledikten sonra odayı farklı şekilde dekore edebilirsiniz. Çocuğunuz kelebek modelini seviyorsa odasının duvarını ya da yatak başını kelebek şeklinde oluşturabilirsiniz. Eğer bir alana canlılık katmak istiyorsanız da çocuğunuzun hoşuna gidecek bir motif veya kahraman duvar kâğıdı modelini odanın bir yerinde kullanabilirsiniz.

Ağaçtan oyulmuş bir yatak yapabilir ve eşyalarını ona göre düzenleyebilirsiniz. İstiridye, bal kabağı gibi şekillerde de yatak modelleri tercih edebilirsiniz. Kızınız prenses gibi olmaktan hoşlanıyorsa yatağının üst kısımlarından inen tüller onu mutlu edecektir. Ayrıca yatağın alt kısmını da demirle süslenmiş tercih edebilirsiniz. Halınızı ve diğer eşyalarınızı da yatak modelinize göre seçerseniz başarılı bir kombin yakalayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz