Ana sayfa Yaşam

Karın Kasına Sahip Olmanın 4 Kanıtlanmış Yolu

89
0

Kas yapmak, azim gerektirir; ancak karın kasına sahip olmak gerçek bir kararlılık gerektirir. Burada ilk prensip, kendinizi kandırmamaktır ve sizi en kolay kandırabilecek kişi yine sizsiniz!

Bir günde, yüzlerce egzersiz yapabilirsiniz; ancak bunu sürekli olarak yapmazsanız, başarısızlığa mahkum olursunuz. Bu noktada dürüst olmam gerekiyor; gerçek sonuçlar, genellikle 3. ay ile 1 seneden sonra başlıyor ve bunun kısa bir yolu yok. Çoğu insan, yaz aylarında karın kasına sahip olmak için çalışmalara Mayıs ayında başlıyor ve yaklaşık 1 ay sonra sonuçları görmeyi umar. Bu, gerçek bir karın kasına sahip olmak için çok kısa bir zaman ve 1 ayın sonunda, karın kaslarına sahip olamadığınızı görüp hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Hedefiniz, sizi motive edebilmeli; bir yandan da gerçekçi olmalı. Peki, karın kaslarına sahip olmak için ne yapmak, ne yapmamak gerekiyor? İşte, bunun kanıtlanmış 7 etkili yolu…

Karbonhidratları Tamamen Kesmeyin 

Bir keresinde karbonhidratı tamamen kesen bir diyet uygulamıştım. Sonuç mu? Spor salonuna gitmeye enerjim yoktu ve günün her anında öfkeliydim. Diyeti sonlandırdıktan hemen sonra da verdiğim o birkaç kiloyu geri almıştım. Dergilerde okuduğunuz diyetleri uygulamak zorunda değilsiniz, temel noktalara bağlı kalmanız yeterlidir. Karbonhidratlar size kilo aldırmak; vücudunuz ve beyniniz için önemli bir yakıttırlar.

Alt karın kasının mutfaktan geçtiğini unutmayın. Salatanın üzerine bolca yağ ve sos dökerek yağ yakamazsınız. Beslenmenize dikkat edin ve işlenmemiş, bitkisel yiyecekler tüketin. Bitkisel gıdalar, ete göre daha az kalorilidir ve daha fazla lif içerir. Bu da, daha hızlı ve daha fazla kilo vermenizi sağlar.

Sıkı Bir Egzersiz Programı Uygulayın 

Yüksek yoğunluklu interval antrenmanı denediğimi hatırlıyorum. HIIT, sporcuların yaptığı yüksek performanslı bir egzersizdir. Sabahları 05:00’da egzersiz rutinime başlamaya karar verdim. Antrenman programım çok etkiliydi ve hedefime gerçek anlamda ulaşmıştım.

Günde 100 hareket size karın kası getirmez, 3-4 saat yürümek sizi kaslara daha fazla yaklaştırmaz. Yaşamın her alanında olduğu gibi, önemli olan, tutarlılık ve uzun vadeli bir bakış açısıdır. Devam etmekte olduğunuz mevcut egzersiz programı sürdürülebilir mi ve sizi hedefinize yaklaştırır mı?

Zihninizi Hazırlayın 

Zihinsel olarak buna hazır olmanız önemlidir; bu çok önemli bir faktör. Hedefinize giden yolda, zihniniz değişmesi gereken en büyük parçalardan biridir ve aynı zamanda değiştirmesi en zor olandır. Kendinize şunu sorun;” Ne kadar istiyorum?”, “Benim motivasyonum nedir?” Sihirli bir ilaç ya da diyet ile karın kasına sahip olabileceğinizi söyleyenler, size yalan söylüyordur. Bu nedenle, zihinsel olarak hazırlanmış olmanız da çok daha önemli hale geliyor.

Bir Alışveriş Listesi Hazırlayın 

Beslenme programınızı temizleyin. Annemle birlikte yaşamayı bıraktıktan sonra, sağlıklı bir diyet uygulamak çok zordu. Bu süreçte, sıklıkla fast food ve işlenmiş gıda tükettim ve bu neredeyse her akşam oluyordu. Bir süre sonra gerçeğin farkına vardım ve beslenme programımdaki yiyecekleri, sağlıklı olanlarla değiştirdim ve buna kesinlikle değdi. Siz de bir alışveriş listesi hazırlamaya başlayın ve daha sağlıklı besinler satın alın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz