Ana sayfa Yaşam

İstanbul’un En Pahalı ve En Ucuz Semtleri

12
0
istanbul-pahalı semtler
istanbul-pahalı semtler

İstanbul’un En Pahalı ve En Ucuz Semtleri

Ülkemizin en hızlı gelişen ve en fazla nüfusa sahip şehri olan İstanbul, bu nüfusu barındırabilmek için aynı zamanda yeni inşaat projelerini en çok barındıran şehirdir. İstanbul’un sürekli gelişmesi ve perifere doğru gelişmesi her bütçeye uygun ev bulabilme imkanı da sunmaktadır. İster yeni projeler olsu ister 20+ yıllık apartmanlar olsun her aileye, her talebe hitap eden birçok ev bulunmaktadır. Evlerin fiyatlarındaki değişikliğin en büyük sebeplerinden birisi ise konumlarıdır. Merkeze, ulaşıma uzaklıkları kadar bulundukları semtler de bu değişikliğe neden olmaktadır. İstanbul’un en pahalı ve en ucuz semtleri arasında fiyat çok fazla fark bulunmamakla birlikte konum olarak da çok uzaklık yoktur. Bu semtleri birbirinden ayıran en önemli unsur o bölgedeki projeler ve imkanlardır. Ev almak isteyip de henüz neresi olacağına karar veremeyenler için en pahalı semtleri ve en ucuz semtleri listeledik.

istanbul
İstanbul

İstanbul’un En Pahalı Semtleri

  • Bebek

İstanbul’un en pahalı semtleri listesinde en başta Bebek bulunmaktadır. Beşiktaş ilçesine bağlı olan Bebek, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü arasında bulunan konumuyla eşsiz bir boğaz manzarasına sahiptir. En pahalı semt olmasında bu özelliğinin de etkisi olan Bebek’te metrekare fiyatları 15.266 ₺’dan başlamaktadır.

  • Yeniköy

En pahalı semtler listesinde 3. Sırada bulunan Yeniköy, Sarıyer ilçesine bağlıdır. Bebek’te olduğu gibi Yeniköy’ün de fiyatlarındaki en önemli etken boğaz manzarasıdır. Yeniköy’ün birçok iş merkezine olan yakınlığı ise ekstra bir özellik kazandırmaktadır. Burada metrekare fiyatları 14.088 ₺ civarındadır.

  • Vişnezade

Yine Beşiktaş ilçesine bağlı bir semt listemizde yer alıyor. Beşiktaş’ın kolay bir ulaşım ağı üzerinde bulunması ve çevre ilçelere eşit yakınlıkta yer alması semtlerini de ön plana çıkartmaktadır. 3.sırada yer alan Vişnezade’de metrekare fiyatları 12.845 ₺’dan başlamaktadır.

istanbul-ucuz-semtler
istanbul-ucuz-semtler

İstanbul’un En Ucuz Semtleri

  • Esenyurt

Öncesinde Büyükçekmece ilçesine bağlıyken 2008 yılında Kıraç ile birleşerek yeni bir ilçe halini almıştır. Merkez denilebilecek konumlara uzaklığı ve yeni gelişen ulaşım ağından dolayı daha düşük bütçelere hitap eden ilçede metrekare fiyatları 1.974 ₺’dan başlamaktadır. İlçede başlayan yeni projelerle birlikte önümüzdeki yıllarda bu listeden çıkacağını ise şimdiden söyleyebiliriz.

  • Beylikdüzü

Avrupa yakasında bulunan ve son dönemin hızla yükselen ilçelerinden olan Beylikdüzü de Esenyurt gibi ileride bu listeden çıkacağını düşündüğümüz ilçelerdendir. Yeni ve oldukça şık projelerin yükseldiği ilçede şu an metrekare fiyatları 1.986 ₺ civarında seyretmektedir.

  • Kurtköy

En ucuz semtler listesinde Anadolu yakasında bulunan ilk semtimiz olan Kurtköy, Pendik ilçesine bağlıdır. Sabiha Gökçen Havalimanı’nı da sınırlarında barındıran semt bu özelliğinden dolayı hızlı gelişim de göstermektedir. Şehre uzaklığından dolayı yapılan birçok projeye rağmen fiyatlarında çok artış olmasa da semte yatırımlar devam etmektedir. Kurtköy’de metrekare daire fiyatları 2.655 ₺’dan başlamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz