Ana sayfa Mobil iOS

iPhone’da Bağlantı Başarısız Hatası

1185
0
iPhone hataları ve çözümleri

Apple iPhone, genellikle bir İnternet veya telefon bağlantısı gerektiren bir görevi tamamlayamadığında, bir “Bağlantı Başarısız Oldu” mesajı görüntüler. Hata, standart telefon görüşmeleri, FaceTime video görüşmeleri ve mail de dahil olmak üzere birçok uygulama ile oluşabilir. Genellikle, sorunu Apple’ın teknik destek personelini aramaksızın doğrudan iPhone cihazınızdan çözebilirsiniz.

Wi-Fi Bağlantısı Arızası

Pihone wi-fi hataları nasıl çözülür

Birçok durumda, bir bağlantı hatası, internet servisinizle ilgili sorunlardan kaynaklanır. Zayıf İnternet bağlantıları, internetle etkileşime giren tüm uygulamalar için bağlantıları engelleyebilir. Bir Wi-Fi şebekesine bağlıyken hata mesajı alırsanız, Apple güçlü bir internet sinyaline eriştiğinizden emin olmak için sinyal gücü durumunu izlemenizi önerir; Değilse yönlendiriciye yaklaşın. Sinyaliniz güçlü gibi görünüyorsa, kablosuz parazit aralıklı sinyal kaybına neden olabilir ve tamamlanmış bir bağlantıyı engelleyebilir. Mikrodalgalar, uydu kutuları, elektrik hatları, kablosuz telefonlar, büyük metal parçaları ve beton duvarlar içeren parazitlerden modeminizi uzaklaştırın.

Zayıf Hücresel Veri Alımı

Hücresel verilerle ilgili sorunlar, özellikle de e-posta söz konusu olduğunda, bağlantı hatalarına neden olabilir. Bağlantı sorunlarınız öncelikle 3G, 4G veya LTE hücresel servisi kullanırken gerçekleşirse, telefonunuzu yeniden başlatmanız sorunu çözebilir. Apple, “Ayarlar” a dokunarak “Genel” i seçip “Hakkında” yı seçerek operatörünüzün güncellemelerini kontrol etmenizi önerir. Sorun yaşamaya devam ediyorsanız, SIM kartı çıkarıp tekrar takmayı deneyin; Böylece telefonunuz ağ bağlantısını yeniden kurmaya zorlar. Son adım olarak, “Ayarlar” simgesine hafifçe vurarak, “Genel” seçeneğini seçip “Sıfırla” seçeneğine kaydırarak ağ ayarlarınızı sıfırlayın. İşlemi tamamlamak için “Ağ Ayarlarını Sıfırla” yı tıklayın.

iPhone bağlantı hataları

Gmail ile ilgili Sorunlar

Posta uygulamasında bir Gmail hesabıyla bir “bağlantı başarısız oldu” iletisi görüyorsanız, sorun Google’ın iki adımlı kimlik doğrulama işleminden kaynaklanıyor olabilir. Sorunu çözmek için Google’ın “Hesapların Kilidini Açma” formunu ziyaret edin, Gmail hesabınızla oturum açın ve formu doldurun. Çoğu durumda, bunu yapmak bağlantı hatası hatasını durdurur. Sorun yaşamaya devam ederseniz, Gmail hesabını iPhone cihazınızdan silip tekrar ekleyin.

Başarısız veya Yarıda Kalan Telefon Görüşmeleri

Bazı telefon hataları, bir telefon görüşmesi başlatmaya çalıştığınızda gerçekleşir. Aramalarınız orta konuşmada geçmiyorsa veya bırakılıyorsa, iPhone cihazınızın Uçak Modunda olmadığını ve güçlü bir sinyal aldığını onaylayın. Kaydırılan bir SIM kart da aramaların başarısız olmasına neden olabilir. Sorunu çözmek için, SIM kartı çıkarın, tekrardan takın ve akabinde telefonunuzu yeniden başlatın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz