Ana sayfa Mobil iOS

iPhone Nasıl Uzaktan Kumanda Olarak Kullanılır?

12925
0
iphone uzaktan kumanda

iPhone’u uzaktan kumanda yapma

Uygulamayı nasıl kuracağınız ve iOS (iPhone) cihazınızı bir Apple TV uzaktan kumandası olarak nasıl kullanmaya başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Apple TV 4’ün yeni uzaktan kumandası önceki nesil sürümün üzerinde sınırlar olsa da, kullanmak biraz zor olabilir. Hareketli müzik parçası bazen sıkıntı yaratabilir fakat Siri bunu biraz daha kolay hale getirir.

iOS uygulaması, kullanıcı adlarını, şifreleri ve arama terimlerini yazmak için dahili bir klavye de dahil olmak üzere Apple TV 4, uzaktan kumandanın sahip olduğu her şeyle birlikte geliyor. Uygulama önceki nesil Apple TV modelleriyle de çalışıyor ancak açıkçası Apple TV 4’ün sahip olduğu Siri desteğini eski modellerde alamayacaksınız.

Her durumda, iOS cihazınızda Apple TV uzaktan uygulamasını nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Öncelik olarak Apple TV Remote’ı App Store’dan indirip kurarak başlayın.

Cihazınıza indirildikten sonra, cihazı açın ve “Apple TV’yi Ekle” üzerine dokunun.

IPhone’unuzla kullanmak istediğiniz Apple TV’yi seçin.

Televizyon ekranınızda dört haneli bir kod görünecektir. Bu numarayı uygulamaya girin.

Bundan sonra, iOS cihazınız Apple TV’nizle eşleştirilir ve mobil cihazınızı kullanarak set üstü kutusunu kontrol etmeye hemen başlayabilirsiniz. Uygulama oldukça basit, ancak hareket tuşu, Ana Ekran düğmesi, Menü düğmesi, Çal / Duraklat düğmesi ve Siri düğmesi de dahil olmak üzere istediğiniz her şeye sahiptir.

Bir HDMI-CEC kurulum ayarlarınız varsa ve ses kontrolü Apple TV uzaktan kumandasıyla kurulmuşsa, iOS cihazınızdaki alttaki fiziksel ses seviyesi, televizyon hoparlörlerinin ses seviyesini kontrol edebilir. Aksi takdirde, maalesef iPhone cihazınızdaki ses düğmeleri bunu yapmaz.

Uygulamanın dahili bir klavyesi var, bu nedenle seçici Apple TV’deki herhangi bir metin kutusuna girdiğinde, uygulamadaki klavye otomatik olarak bir metin kutusu ile birlikte görüntülenecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz