Ana sayfa Mobil iOS

iPhone Şarj Oluyor Gösteriyor Fakat Şarj Olmuyor Sorunu

64985
13
iPhone 7 bilgisayara nasıl bağlanır

İphone telefonlarda sık sık karşımıza çıkan “şarj oluyor gösteriyor ama şarj olmuyor sorunu” ile ilgili olarak neler yapabiliriz ve bu sorun nereden kaynaklanmaktadır bu konuda detaylı detaylı bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

Akıllı telefonların yaşamımıza girmesi ile birlikte pek çok alanda farklı problemler karşımıza çıkmaktadır. Eski telefonlara baktığımızda daha az hata payı görülürken günümüz akıllı telefonları ise eski telefonlara göre oldukça hassas bir yapıda olduklarını görüyoruz.

Akıllı telefonlardan apple ın üretmiş olduğu İphone pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmekte fakat bu oranda da hata alan kullanıcı sayısı fazla olmaktadır. En çok karşı karşıya kalınan sorunlardan birisi şarj olmama sorunudur.

İphone’da karşımıza çıkan  şarj oluyor gösterip şarj olmamanın sebepleri şunlar olabilir;

  • Telefonun şarj soketiyle alakalı olma durumu neredeyse yok gibi çünkü şarj soketinde yaşanan aksaklıklar genel olarak telefona hiçbir şekilde şarj etmeme yönündedir. Yani şarj oluyor olarak göstermez.
  • Şarj kablosu ile alakalı bir durum yine olacağını sanmıyorum zira şarj kablosu ile ilgili yaşanan sıkıntılarda genel olarak hiç şarj olmama yönündedir. Ancak her ihtimale karşı şarj kablosu ve şarj adaptörünü farklı çalışan bir cihaz ile denemek gerekmektedir.
  • Yazılımsal birşey olma ihtimali mevcuttur, telefonu kablo ile bilgisayara bağlayınız, telefonu güç tuşu ve home tuşunu aynı anda basarak ekrana apple logosu gelip gelmediğini kontrol ediniz.
  • Geriye bu sorun ile ilgili ortaya çıkan tek bir şey kalıyor o da şarj entegresidir. Şarj entegresi ile ilgili yaşanan sıkıntılarda genellikle İphone şarj oluyor gösteriyor ama şarj olmuyor sorunu sorunu baş göstermekte ve bunun sonucu da teknik serviste veya iyi bir telefoncuda şarj entegresini değiştirmek olacaktır. Ancak yine de yukarıda saydığım şeyleri denemekte fayda var, kablo, adaptör, pc ye bağlama ve eğer telefonu açabiliyorsanız sıfırlama seçeneklerini uygulamanız belki bir çözüm yolu bulabilmeyi sağlayacaktır.

Yani sonuç olarak özetleyecek olursak başlıkta belirttiğim sorun genel olarak telefonların şarj entegrelerinin bozulması sonucu ortaya çıkan bir sorundur ve şarj entegresinin değişmesi gerekir pratik bir çözümü malesef ki yoktur. Teknik servis veya tamirci görmelidir.

13 YORUMLAR

  1. konuyu yazdığınız için çok teşekkür ederim bu sorunu uzun süredir yaşıyordum araştırdım da bütün siteler de denilenlerleri denememe rağmen olmadı fakat sizin dediğiniz şeyler den olumlu sonuçlar aldım teşekkürler

  2. Ben iPhone 5s kullanıyorum teknik serviste su anda telefonum tegresini değiştirdim ama sorun yine devam eden tarihini söyledi

  3. Bu tür durumlarda iPhone serisi çözüm olarak şarj entegresi degişimi ile sonuç alınmaktadır entegre darbe yada diger unsurlar sonucu bu reaksiyonu göstermektedir.

  4. Şarj kablosunu taktığımda kısa süreli olarak akü imgesini tanbanında birkaç çizgi ile gösteriyor ve bu durum saatlerce değişmeden kalıyor. Son zamanlarda birden boşalıyordu. Pili ömrü tükenmiş olabilir mi?

  5. Arkadaşlar iphone 7 32 gb cihazımı araç şarjına bağladım sadece 10 dk sonrasında farkettim şarj oluyor fakat doldurmuyor sorun şarj entegresinden çıktı 400 tl masraf açtı şarj cihazı kaliteli fakat bu cihazlar araç şarjı için uygun değil telefoncuya nasıl olduğunu anlatmadığım rağmen arç şarjınamı bağladın diye cevap verdi bu telefonlar araç şarjı için uygun değilmiş. İphone 7 ler.he şunuda soylıyım hepsinde olmuyor aynı telefondan aynı gın sarj atmeme rağmen onda problem yaşanmadı

  6. Selam arkadaşlar bende Apple 5 s var telefon şarj alıyor ama açılmıyor ve şarj işareti gösteriyor şarj entegresini değiştirdim yine aynı başına gelen arkadaşlar barsa yardımcı olabilirim

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz