Ana sayfa Mobil iOS

iPhone Rahatsız Etme Modu Nasıl Kullanılır?

785
0
iPhone rahatsız etme modu
iPhone rahatsız etme modu

Her geçen gün farklı iphone özelliklerinin teknoloji dünyasına adım attığına hepimiz şahit oluyoruz. İPhone cihazlarda, farklı bir özellik olan Rahatsız Etme Modu işlemine ‘’merhaba’’ demek istiyorsanız, makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

IPhone’da ‘Rahatsız Etme’ özelliğini nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Rahatsız Etme Modu nasıl açılır ve kapanır?

IPhone’u açın ve Ayarlar uygulamasını açın.

Ekran değişinceye kadar listede aşağı kaydırın ve daha fazla seçenek gösterin. Mavi ayın yanındaki “rahatsız etme modu” sözcüklerini gördüğünüzde durun. Bu seçeneği açmak için dokunun.

iPhone rahatsız etme modu

Aşağıdaki resim, içinde ne göreceğinizi gösterir. Manüel seçeneğiniz, zamanlamayı ayarlama şansınız ve belirli kişilerin çağrılarına izin verme yeteneği ve tekrarlanan çağrılar için son seçenek bulunmaktadır. Elle opsiyonunu değiştirerek, özelliği etkinleştirir, böylece şifre kilidi iken uyarılardaki çağrılara asla gürültü gelmez.

Ayrıca, planlı anahtarı yeşil renkte bırakabilir ve ‘rahatsız etme’ özelliğinin çalışmasını istediğiniz belirli bir saati ayarlayabilirsiniz. Örneğin, yarın sabah saat 1 ile akşam 12 arasında bir toplantıda olduğunuzu biliyorsanız, o saati ekleyebilirsiniz ve o saatte özelliği otomatik olarak etkinleştirecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz