Ana sayfa Mobil iOS

İphone Batarya Kalibre İşlemi Nasıl Yapılır?

7692
2
iphone wifi hataları nasıl çözülür

İphone Batarya Kalibre İşlemi Nasıl Yapılır ? Telefonlarımızın şarjı hızlıca tükendiğinden 1 yıl olmadan yeni bir batarya almak zorunda kalabiliyoruz telefonla sık sık görüşme yapan sürekli elinden düşürmeyen bir kişiyseniz batarya birkaç yıl içinde kullanılamaz hale gelecek ve sorunlar yaşamaya başlayacaksınız. Yeni batarya aldığınızda veya değişim yaptığınızda bataryanızı kalibre etmeniz gerekmektedir.

İphone Batarya Kalibre İşlemi Nasıl Yapılır
İphone Batarya Kalibre İşlemi Nasıl Yapılır

Telefonunuza yeni bir batarya taktığınızda kalibre etmek oldukça faydalı bir işlemdir. Batarya değişimi yapmadan da bu işlemi uygulayabilir ve pil performansınızı artırabilirsiniz.

Telefonunuzu nasıl pil kalibresi yapacağınızı görmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

İphone Batarya Kalibre İşlemi Nasıl Yapılır

Öncelikle yapacağınız bu işlem hiçbir şekilde garantiye etki etmez yani telefonun kullanım kılavuzunda yazan bir işlemi yapıyoruz bu yüzden garanti dışı kalmaz telefonunuz şimdi iphone batarya kalibre işlemi nasıl yapılır başlayalım.

  • Yapacağımız işlem bataryanızın yüzde oranının daha sağlıklı şekilde işlemesini sağlayacaktır. Böylece yüzde yirmilerde birden telefonunuz kapanmayacak ve pili kalibre etmiş olacağız.
  • Batarya ile ilgili aniden kapanma ve birden şarjın bitmesi gibi yanlış görünen yüzde oranlarını düzeltmek için pil kalibrasyonu yapmamız gerekiyor şimdi başlıyoruz.
  • Yacapağınız işlem uzun sürelidir ve acele yapılacak bir iş değildir 1 gün boyunca telefonunuz kapalı kalacak ve hiçbir işlem yapamayacaksınız bu yüzden yedek telefona geçiş yapabiliyorsanız bu işlemi uygulayın.
  • Şimdi başlayalım.. Öncelikle telefonunuzun pilini bitirin, oyun oynayın dizi izleyin parlaklığı sonuna kadar açın ve komple şarjı bitirin ve sıfırlayın kapansın.
  • Ardından şarja takın belli bir miktar dolduğunda geri açılacaktır, tekrar kapatın ve kapalı şarj edin.
  • Ardından telefonu şarj olmaya devam ederken pil dolduktan sonra 2 saat daha şarjda kalsın.
  • Sonra kilit tuşu ve home tuşuna basılı tutarak logo gelene kadar bekliyoruz.
  • İşlem tamamlanmış oluyor, böylece batarya kalibrasyonu yapılmış olacaktır ve eskiden olduğu gibi artık şarjınız yüzde 32 lerde iken telefonunuz kapanmayacaktır.

Bu işlemii yaparken telefon kesinlikle kapalı şekilde şarj olması gerekmektedir. Bunlara dikkat etmelisiniz.

2 YORUMLAR

  1. Hocam mrb telefon kapalı iken dolduğunu nasıl göreceğiz ki ortalama 5 saat kalsın o halde, yani cihaz kapalı iken home tuşu ve Power tuşuna basılı tutup logo geldiğinde bırakacağız olay bu inş faydası olur

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz