Ana sayfa Mobil iOS

iPhone Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

1365
0
iPhone arama geçmişi nasıl silinir?

iPhone arama geçmişi nasıl silinir?: IPhone’unuz, yaptığınız ve aldığınız son görüşmelerin geçmişini tutar. Çoğunlukla, bu liste oldukça kullanışlıdır. Ancak gizliliği tercih ederseniz, iPhone cihazınızın arama geçmişinden bireysel aramaları silmek veya aramızdaki tüm arama listesini tek seferde silmek yeterlidir.

İşte bunu yapmak için;

iPhone arama geçmişi nasıl silinir?Telefon uygulamasını açarak başlayın.

Telefon uygulamasında, arama geçmişinizi görüntülemek için Son Aramalar sekmesine geçin ve ardından sağ üst köşedeki ‘’Düzenle’’yi tıklayın.

Düzenle’yi tıkladıktan sonra, son yapılan her aramanın solunda kırmızı ‘’Sil’’ düğmeleri görünür. Belirli bir aramayı arama geçmişinizden silmek için soldaki Sil düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Bir çağrının solundaki ‘’Sil’’ düğmesini tıklattığınızda, bu çağrı ikinci bir ‘’Sil’’ düğmesini açığa çıkarmak için sola kayar. Silme işlemini onaylamak ve o çağrıyı arama geçmişinizden kaldırmak için bu düğmeyi tıklayın.

Aynı zamanda, tüm arama geçmişinizi aynı anda silebilirsiniz. Sol üst köşedeki Temizle’yi tıklamanız ve hemen arkasından “Tümünü Temizle” düğmesini tıklayarak işleminizi doğrulamanız gerekmektedir.

Arama geçmişinizi temizlemek basit bir iştir ve özellikle telefonunuzu başkalarıyla paylaşıyorsanız veya genel olarak kilit kullanmayı sevmiyorsanız, her daim arama geçmişini silmeniz en doğru hareket olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz