Ana sayfa Mobil iOS

iPhone 7 Sıfırlamak ve iPhone 7 Plus Sıfırlamak

768
0
iPhone 7 nasıl sıfırlanır
iPhone 7 nasıl sıfırlanır

Apple’ın, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’daki fiziksel Ana Sayfa düğmesini yerleşik bir basınca dayalı güç veren yeni bir basınca duyarlı düğme ile değiştirdiğinin farkında olabilirsiniz. Home düğmesinin en yeni teknolojisi, üzerine uyguladığınız baskı miktarını algılama yeteneği sağlar ve yaptığınız göreve göre geribildirim gerçekleştirir. Peki iPhone 7 Sıfırlamak nasıl yapılır??

Yeni sanal Ana Sayfa düğmesi ve çalışması nedeniyle, cihazınızı DFU moduna veya sabit sıfırlama moduna geçirme yöntemi eski iPhone modellerinden oldukça farklıdır.

iPhone 7 nasıl sıfırlanır

Bu yazıda yeni iPhone cihazınızı sıfırlama işlemlerinin ne kadar kolay olduğunu göstereceğiz.

iPhone 7 Sıfırlamak ve iPhone 7 Plus Sıfırlamak Nasıl Yapılır?

  1. Adım: iPhone cihazınızın sağ tarafındaki Kilit / Uyandırma düğmesini basılı tutun.
  2. Adım: Aynı anda, Kilit / Uyandırma düğmesine basılı tutarken Sol taraftaki Ses Seviyesi Azalt düğmesine basılı tutun.

3. Adım: Ekran siyah duruma gelene ve ardından Apple Logosunu görüntülemek için tekrar açılana kadar her iki düğmeye de basılı bir şekilde tutmaya devam edin.

4. Adım: iPhone cihazınız tamamen açılıp kilit ekranını görüntüleyene kadar birkaç saniye bekleyin.

IPhone 7 veya iPhone 7 Plus cihazınızı sıfırlamak için yapmanız gereken tek şey budur. Yöntem eski iPhone modellerine oldukça benzemekte, ancak ‘’home’’ düğmesi yerine ‘’Ses Kapat’’ düğmesini bu kez basılı tutmanız gerekmektedir.

Sıfırlama, iPhone cihazınızda yer alan sorunların gidermesinde genellikle zorunlu olarak yapılan yeniden başlatma işlemidir; bu, donduğu zaman ya da herhangi bir şeyle düzgün bir şekilde etkileşim kuramayacak kadar yavaşlar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz