Ana sayfa Mobil iOS

iPhone 7 Kırmızı Ekran Hatası Çözümü

726
0
iphone 7 kırmızı ekran

iPhone 7 kırmızı ekran hatası çözümü

Yeni iPhone 7’nin en büyük sorunlarından biri kırmızı ekran hatasıdır. Çoğu iPhone 7 serisi kullanıcıları, Phone ekranlarının kırmızıya dönüştüğünü bildirmeye başladılar. Bazı durumlarda, yanıp sönen bir kırmızı ekran hatasının ortaya çıktığını belirten iphone kullanıcıları, bu sorunla beraber ekranda Apple logosunun ortaya çıktığını ifade ediyorlar.

Bazı insanlar kırmızı ekran sorunu akabinde normale dönmeyi başarmakta ve bazı kullanıcılar ise, kırmızı ekran sorununun ekranda sürekli olarak kaldığını iddia etmektedir. Peki, iphone 7’de başlayan kırmızı ekran sorunu nasıl çözülür?

iPhone 7 Kırmızı Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Her şeyden önce, kırmızı ekran sorunuyla karşılaştığınızda iPhone 7’nizin normal hale gelmesi için aşağıda yer alan basit işlemi deneyebilirsiniz.

kırmızı ekran hatası

Apple logosunu görene kadar uyku / uyandırma düğmesini ve ayrıca ‘’home’’ düğmesini yaklaşık 10 saniye boyunca basılı tutmaya çalışmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra iPhone cihazınızı normal şekilde yeniden başlatılabilirsiniz, ancak sorun muhtemelen geri gelebilir.

İkincisi, sorunun belirli yazılımlardan kaynaklanabileceğinden, geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu durumda uyku / uyandırma düğmesine basarak iPhone’unuzu kapatmanız gerekir. Bu iPhone 7 sorunlarını düzeltmek için kişisel bilgisayarınızın iTunes’un en yeni sürümünü çalıştırdığından ve USB kablosuyla iPhone cihazınıza bağladığınızdan emin olun.

Bundan sonra, uyku / uyandırma düğmesini ve ev düğmesini basılı tutun; iPhone’unuz açıldığında, ‘’home’’ tuşunu bırakmadan uyku / uyanma düğmesini bırakın. Burada, önce ‘iTunes’a bağlan’ ekranını almalısınız ve ardından ‘’home’’ tuşunu bırakabilirsiniz. Ardından, bilgisayarınızdaki geri yükleme işlemlerini takip edebilirsiniz.

Üçüncü adım olarak, değiştirme yapmak için Apple’a başvurabilir veya Apple Store’u ziyaret edebilirsiniz. Bu sorun bir donanım hatası sorunu gibi görünüyorsa, Apple ile mümkün olan en kısa sürede iletişime geçmek daha iyi olacaktır.

Sonuç olarak, bu iPhone 7 kırmızı ekran sorunlarını cihazınızda bulursanız, telefonunuzu değiştirmeden önce yukarıdaki çözümleri denemenizi tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz