Ana sayfa Teknoloji Cihazlar

iPad Safari Yer imi Düzenleme

415
0
iPad safari yer imi düzenleme
iPad safari yer imi düzenleme

Safari, iPad’de internette gezinmek için kullanılabilen bir web tarayıcısıdır. iPad Safari Yer imi Düzenleme işlemlerini konumuzu okuyarak öğrenebilirsiniz.

iPad Safari Yer imi Düzenleme

iPad bugün piyasada bulunan en önemli tabletlerden biridir. Safari, iPad’de internette gezinmek için kullanılabilen bir web tarayıcısıdır. İnternet deneyimini daha da hızlı ve daha çekici hale getirmek için kullanıcıların yer imlerini Safari’de uyarlama esnekliği vardır. Uygulama ayarlarına erişerek bu tarayıcıdaki yer imlerini kolayca görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Ayarlar, yer imi çubuklarının daima görülebileceği şekilde seçilmelidir. Bu, kullanıcının favori web sitelerine tek seferde hızlıca erişmesini sağlayacaktır. Kullanıcılar ayrıca yer imlerine favori siteler ekleyebilirler.

iPad safari yer imi düzenleme

IPad’inizde Safari ile internete göz attığınızda, bazen favori sitelerinizi daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmeniz için yer imlerine yani favorilerinize eklemek istersiniz.

Safari’de, bunu yapmanızı sağlayan bir yer imleri çubuğunuz vardır. Safari iPad’de yer işareti çubuğunu nasıl görüntüleyeceğiz ve düzenleyeceğinizi inceleyelim:

Uygulama ayarlarına gidin

Ayarlar menüsündeyken Safari’yi tıklayın ve her zaman yer imi çubuğunu göster seçeneğini belirleyin

Bu işlem tamamlandıktan sonra Ayarlar uygulamasından çıkın ve Safari uygulamasını başlatın. İstediğiniz web sitesini ziyaret edin. Ziyaret ettiğiniz web sitesinde iken, bir yer işareti kutusuna küçük oka basın.

Siteyi yeniden adlandırabilir veya isterseniz URL’yi düzenleyebilirsiniz. IPad’deki yer imleri çubuğuyla sık kullanılanlarınızı Yer İşaretleme çubuğunda görüntüleyebilir veya sınıflandırma için belirli klasörler oluşturabilirsiniz

Sık Kullanılan sitenizi hızlı başlatma çubuğu yer imlerine eklemeye karar verirseniz, Yer İşaretleri Çubuğu’nu tıklatın.

Sitenize şimdi iPad’inizin Yer İşaretleri Çubuğu’ndan kolayca erişebilirsiniz. Bu bölümden, istediğiniz kadar web sitesini favorileriniz arasına ekleyebilir ve dilediğiniz zaman aynı bölümden, favori web sitesine en kısa yoldan ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz