Ana sayfa Mobil iOS

iPad pil ömrü uzatma yöntemleri

193
0
ipad pil ömrü uzatma
ipad pil ömrü uzatma

iPad pil ömrü uzatma yöntemleri

iPad pil ömrünün nispeten yüksek olmasına rağmen, zayıflık belirtileri göstermeye başladığı bir nokta vardır. Bu sorunun üstesinden gelmek için, nispeten 5 farklı basit fakat işinize fazlasıyla yarayacak ipucu var.

Parlaklığın otomatik ayarını devre dışı bırakın

Otomatik parlaklık kontrolü başlangıçta iyi bir fikir olabilir, çünkü iPad ekran ışığını ortam ışığına göre ayarlar. O sırada olduğu gibi, bu seçenek hem pil hem de gözleriniz için zararlı olabilir. Maksimum konfor için otomatik parlaklığı kapatın ve kaydırıcıyı %25 ile %30 arasında bir değere getirin.

Şarj döngüsüne dikkat edin

Neredeyse tüm pillerin bellek etkisi denen dezavantajları vardır. Nitekim bir lityum-iyon polimerine sahip olan iPad’de bu etki görülmez. Bununla birlikte, ayda bir kez tam bir döngü yapmak için önerilmektedir: Tam şarj etmeden önce iPad’inizi tamamen boşaltın.

ipad pil

Bu hizmetlere ihtiyaç duyulmadığında coğrafi konum, WiFi ve 3G’yi devre dışı bırakın

Bir dizi uygulama PUSH seçeneğini taşıyan posta uygulaması olarak pilinizin iPad ömrünü etkiler. IPad cihazınız sürekli olarak posta sunucunuza bağlıdır ve yeni bir posta geldiğinde sizi bilgilendirir. IPad cihazınızı profesyonel bir şekilde kullanmadığınız sürece bu seçenek zorunlu değildir.

WiFi ile ilgili olarak, kullanımda değilken, 3G-4G + Wifi’ye sahip olanlar için 3G veya 4G olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Bazı uygulamalar coğrafi konum seçimini sunar: Uygulamayı coğrafi konumunuzda söylersiniz. Bu seçenek önemli ölçüde pil üzerinde etkilidir. Bu nedenle, coğrafi konum servisini yalnızca gerektiği zamanlarda kullanın ve kullandıktan sonra mutlaka inaktif durumda bırakın.

IPad’inizi kilitleyin

IPad cihazınızı kilitlemeyi unuttuysanız, zaman kilidini aşağıdaki işlemle ayarlayabilirsiniz: Ayarlar> Genel> Otomatik Kilit. Örneğin, süreyi 1 dakika olarak ayarlayabilirsiniz ve bu özelliği aktif ettikten sonra artık cihazınız, 1dk sonra otomatik olarak kendini kitleme moduna alacaktır.

Güncel iPad’iniz olsun

Yeni özellikler sunmanın yanı sıra IOS güncellemeleri, pilin ömrünü uzatmayı içeren en yeni sistem geliştirmelerini alabilir. Güncellemeleri hazır olduklarında tereddüt etmeyin ve hemen cihazınızda yeni güncelleştirmeleri aktif duruma getirin.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz