Ana sayfa Teknoloji Cihazlar

iPad Air Cihazları Projektöre Bağlama

219
0
iPad air cihazları projektöre bağlama
iPad air cihazları projektöre bağlama

IPad geleneksel bilgisayarınızın yerini asla almazken yine de ofis görevleriyle mükemmel şekilde başa çıkmanızı sağlar. Bu makalemizde, PowerPoint sunularınız için iPad Air’i nasıl kullanacağınızı ve iPad Air cihazları projektöre bağlama işlemini anlatacağız.

iPad Air Cihazları Projektöre Bağlama

  • Ne gerekli?

IPad Air (tamamen şarj edilmiş), iPad için PowerPoint uygulaması, bir projektör ve son olarak bir HDMI veya VGA adaptörü gereklidir.

iPad air cihazları projektöre bağlama

PowerPoint uygulamasını AppStore mağazasında ücretsiz olarak alabilirsiniz. Alternatif olarak Keynote uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bu uygulama 9, 99 dolara fiyatlandırılıyor, ancak entegre ettiği tüm farklı özellikler maliyetinin karşılığını fazlasıyla alıyor diyebiliriz. Ücret ödemeye pek yanaşmıyorsanız, PowerPoint uygulamasından vazgeçmeyin deriz.

Lightning to VGA Adapter veya Lightning Digital AV Adapter, mağazalardan (49 dolara) veya yerel Apple Mağazalarından satın alınabilir. Üçüncü taraf üreticilerinden daha ucuz bir alternatif kullanmak istiyorsanız, bu durum kendi sorumluluğunuzdadır.

  • IPad’i projektöre bağlama

Yıldırım bağlantı noktasının yanı sıra iPad’in başka bağlantı noktası da mevcut değil, bu nedenle bunu bir projektöre bağlamak gerçekten kolay bir işlem olarak görülmektedir. Projektörünüz HDMI ile donatılmışsa, Lightning Digital AV Adaptörünü tercih edin. IPad’inizi (2) HDMI uyumlu TV’nize veya projektörünüze bağlamak için bir HDMI kablosu kullanın. HDMI bağlantı noktasının yanındaki küçük bağlantı noktası Yıldırım bağlantı noktasının bir uzantısıdır; Sunum sırasında iPad’inize güç vermenizi sağlar:

iPad air cihazları projektöre bağlama IPad ekranınız bağlı ekran veya projektörde otomatik olarak yansıtılır. Hiçbir karmaşık yapılandırma gerekmez, PowerPoint’i başlatmanız ve sununuza başlamanız için yeterlidir. HD sunumlar için HDMI yoluyla bağlantı yapılması önerilir (1080p’de). Yalnızca VGA ile donatılmış daha eski projektör modelleri için Lightning to VGA Adapter’ı kullanın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz