Ana sayfa Mobil iOS

iOS 10 Mail Filtreleme

205
0
iOs 10 mail filtreleme

iOs 10 mail filtreleme: IOS 10 nihai olarak önceden belirlenmiş bazı ölçütlere dayalı olarak e-postalarınızı filtreleme özelliğini ekler.

Posta filtreleri sizin için yeni bir özellik olmayabilir. MacOS’ta Mail’i (veya bu konuyla ilgili diğer popüler e-posta programlarını) kullanırsanız, zaten kuralları biliyorsunuz demektir ancak posta kutularınızı çeşitli şekillerde kolayca sıralayabilirsiniz. Mobil Mail uygulamasında, bu zamana kadar filtreleme seçeneklerinin olmadığını da belirtmemiz gerekir.

Filtreleri kullanmak için iPhone’unuzda veya iPad’inizde Mail’i açın ve sol alt köşedeki yeni filtreler düğmesine dokunun.

Bu küçük filtre düğmesine hafifçe dokunun; Posta penceresinin alt kısmında mevcut filtre planınızı göreceksiniz. Bu durumda postamızı, daha önce, alıcıya (Me) gönderilen postalara ve ekleri olan tüm iletilere göre filtreledik.

Filtre panelini açmak için “Filtrelenmiş” bağlantısına dokunun. Seçenekleriniz burada gördüğünüzle sınırlıdır.

Postanızı nasıl filtrelemek istediğinizi seçtikten sonra, sağ üst köşedeki “Bitti” düğmesine dokunduğunuzda, mevcut gelen veya posta kutusu klasörünüze geri dönersiniz.

iOs 10 mail filtreleme

Kapatmak için FIlter düğmesine yeniden dokunana kadar postalarınız filtrelenecektir.

Belirli bir posta kutusundaki filtrelerinizi (birden fazla olduğunuz varsayılarak) belirlediğinizde, tüm gelen kutusu görünümü posta kutularınızdan herhangi birini veya daha fazlasını (veya hepsini) eklemenizi sağlar.

Filtreleri kullanmak, en azından alışık olduğunuz günlük yoğunluğu gidermenize izin verir. Filtreler kalıcıdır, yani her bir posta kutusu için yapılandırdığınız gibi kalacaktır. Örneğin, bir hesaba bir filtre şeması atarsanız, bir şemayı başka bir şemaya atarsanız, bir sonraki sefer filtreleri uyguladığınızda her şema o hesap adına özel olarak korunur.

Bu yeni özellik, spam ve diğer rahatsız edici mesajlar arasında kaybolmuş olabilecek önemli e-postaları bulmak için hem zaman kazandıracak hemde önemli olarak düşündüğünüz e-postaların tüm mailleriniz arasında kaybolup gitmesini önleyecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz