Ana sayfa Gündem

İnsanlığı Tehdit Eden Virüs Salgınlarını Konu Alan 7 Film

0
0
virüs
virüs

İnsanlığı Tehdit Eden Virüs Salgınlarını Konu Alan 7 Film

Hem filmlerde hem de dizilerde tercih edilen salgın konusu izleyiciler tarafından da beğenilmekte ve tercih edilmektedir. Salgına yakalanma korkusunun işlendiği sağ kalma mücadelesinin verildiği filmleri izlerken çoğumuz o an biz olsan ne yaparız diye düşünmüşüzdür. Son dönemde dünya genelinde de karşı karşıya olduğumuz virüs salgınından sonra akla gelen ve insanlığı tehdit eden virüs salgınlarını konu alan 7 filmi sizlerle paylaşıyoruz.

  1. 12 Maymun

1995 yapı filmin IMDb puanı 8,1’dir. Bruve Willis, Brad Pitt ve Jon Seda gibi isimlerin yer aldığı yapım 1997 yılında ortaya çıkan ve 5 milyar kişinin ölümüne neden olan bir virüsü konu edinmektedir. Virüsten korunmak için yer altına kaçan bir grup insanın zaman makinası icat ederek salgını durdurma çabalarının anlatıldığı filmde başrolümüz yanlış bir zamana gider ve kendisini akıl hastanesinde bulur. Buradan kaçıp insanlığı kurtarabilecek mi? Bunun cevabını filmi merak eden okuyucularımız izleyerek öğrenebilirler.

virüs-konulu-filmler
virüs-konulu-filmler
  1. Ölülerin Şafağı

Scott H. Reiniger ve Ken Foree’nin başrolünde oynadığı 1978 yapımı filmin IMDb puanı 8,0’dir. Filmde 2 polis memuru tüm şehri ele geçiren zombilerle baş etmeye çalışmaktadır. Bu esnada bir markete sığınan polis memurları tüm zombilerin buraya gelmeye çalıştıklarını fark ederek gizemi çözmeye girişirler.

  1. 28 Gün Sonra

İngiltere’de geçen 2002 yılınca çekilen filmin IMDb puanı 7,6’dır. Araştırma laboratuvarında bulunan hasta şempanzelerden yayılan salgına çözüm üretmeye çalışan doktorlar sadece virüsle değil aynı zamanda hasta kişilerle de mücadele etmek zorunda kalmaktadır. Bu yüzden asker koruması altındaki bir bölgeye geçen araştırmacıları burada daha farklı sorunlar beklemektedir.

  1. Ben Efsaneyim

2007 yılında vizyona girdiği zaman büyük bir beğeni toplayan filmin başrolünde Will Smith bulunmaktadır. 7,2 IMDb puanıyla bu kategorideki en iyi 10 film arasında yer alan filmde başarılı bilim insanının insan yapımı virüsle mücadelesi anlatılmaktadır. Bütün dünyanın ölümüne neden olan fakat kendisinin bağışık olmasından dolay hayatta kalan Neville, 3 yıl boyunca telsiz mesajı göndererek kendisinden başka hayatta kalan var mı öğrenmeye çalışmaktadır. Bu süreçte başından geçenlerin anlatıldığı filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

  1. Yeryüzündeki Son Aşk

İnsan ilişkilerinde sorunlar yaşayan başarılı bir doktorla bağlanma sorunları olan usta bir şefin ilişkisinin anlatıldığı 2011 yapımı filmin IMDb puanı 7,1’dir. Ewan McGregor ve Eva Green’in başrolündeki filmde insanların duygularını yok eden bir salgınla mücadele edilmektedir. Birbirlerini zor bulan çiftimiz bu salgından sağ çıkabilecekler mi ?

virüs-filmi
virüs-filmi
  1. Dünya Savaşı Z

Mireille Enos ve Brad Pitt’in başrolünü paylaştığı filmin IMDb puanı 7,0’dır. 2013 yılında vizyona giren ve gişede büyük bir başarı yakalayan filmde kahramanımız Gerry Lane mutlu bir hayat süren aile babası rolündedir. Bir gün eve dönerken trafikte bir şeylerin yolunda gitmediğini fark eder ve ailesini güvenli bir bölgeye yerleştirir. Geri dönerek ne olduğunu anlamaya çalışan Lane dünyanın ikiye ayrılmak üzere olduğunu fark eder ve bunu önlemek için zamana karşı yarışmaya başlar.

  1. Salgın

2011 yılında vizyona giren 6,1 IMDb puanına sahip filmin konusu günümüzdeki salgına da biraz benzemektedir. Solunum ve hava yoluyla bulaşan bir virüs hasta olan insanları birkaç gün içerisinde öldürmektedir. Dünya çapında başarılı doktorlardan kurulan bir medikal ekip virüsün yayılmasına ve etkilerine çare aramaya çalışırken bir yandan da insanlardaki paniği kontrol altına almaya çalışmaktadırlar. Hem toplumsal hayatı düzene sokma hem de canlarını kurtarma mücadeleleri konu alınmaktadır.

TOKİ’den Ev Almak, TOKİ’den Ev Alma Şartları 

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz