Ana sayfa Yaşam Kadın

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

5
0
hızlı-saç-uzatma
hızlı-saç-uzatma

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlar bir kişinin en önemli aksesuarlarından biridir. Dağınık, kirli ya da bakımsız saçlar pek hoş bir görünüm yaratmazlar. Özellikle kadınların saç konusunda yıllardır tarafını seçemediği en büyük problem ikilem ise uzun saç kısa saç ayrımıdır. Mutlaka herkes kısa saçı bir dönem denemiş ve artından hızlı saç uzatma yöntemlerine başvurmuştur. Ve bu aşamanın da sonu genellikle yine kısa kestirmekle sonlanmıştır. Ve yine hızlı saç uzatma yöntemleri… Birçok kadın bu döngüyü hayatı boyunca yaşamaktadır. Siz de bu döngülerden birindeyseniz veya kısa saçı gerçekten sevmeyip uzun saçlarınızı özlediyseniz gür, sağlıklı ve uzun saçlar elde etmenize yardımcı olacak yöntemlere ve doğal tariflere geçiyoruz.

nasıl-hızlı-saç-uzatılır
nasıl-hızlı-saç-uzatılır
  1. Vitaminlerden Yararlanmak

Sorunumuz ne olursa olsun her zaman ilk atılan adımlardan biriyle başlıyoruz; vitaminlerden yararlanmak. Biyotin, özellikle yeşil yapraklı sebzelerde bulunan bir B vitaminidir. Biyotin, saçı besleyip gürleştirmesinin yanında saç ve tırnakta bulunan keratinin de vücut tarafından üretilmesine yardımcı olmaktadır. Biyotin vitaminini isterseniz doktorunuza danışarak hap şeklinde tüketebilirsiniz isterseniz de saç maskesi yapabilirsiniz.

  • 2-3 adet biyotin tabletini iyice ezerek toz haline getirdikten sonra ister zeytinyağı ister hindistan cevizi yağıyla karıştırın. Bu karışımı kafa derinize masaj yaparak uygulayın ve 1 gece boyunca saçınızda bekletin. Bu yöntemi haftada 1-2 kere kullanabilirsiniz.

E vitamini antioksidan bir vitamindir ve kafa derisindeki stresi azaltarak saç gelişimini büyük oranda etkilerler. Ayrıca C vitamini de saç gelişiminiz için kullanabileceğiniz vitaminlerden biridir. İsterseniz onları da toz haline getirip kafa derinize uygulayabilirsiniz isterseniz de doktorunuza danıştıktan sonra günlük takviye olarak kullanabilirsiniz.

  1. Kafein

Kafein sadece uyanmamızı ve odaklanmamızı sağlayan bir takviye değildir. Aslında bilmediğimiz ve vücudumuza yararlı birçok etkisi de bulunmaktadır. Kafeinin bu etkilerinden biri de saçın uzamasını sağlayan ve onu güçlendiren faktörlerin etkinliğini artırmasıdır.

7-8 yemek kaşığı filtre kahveyi yaklaşık 2 su bardağı suda demleyin ve ardından soğumaya bırakın. Bu sırada saçınızı yıkayın ve iyice durulayın. Suyunu iyice sıktıktan sonra kafa derinize ve saçlarınıza soğuyan kahveyi iyice yediriniz. Saç derinize bu kahveyle yaklaşık 2 dakika masaj yaptıktan sonra saçlarınızı duş bonesiyle toplayınız. 25-30 dakika sonra saçlarınızı ılık suyla durulayınız. Kahve saçlarınızın kahverengi bir ton almasına neden olabileceği için açık renk saçlarda uygulanmaması önerilmektedir. Daha iyi bir sonuç almak için haftada 1 gün yapılması tavsiye edilmektedir.

  1. Yeşil Çay

Hızlı saç uzatma yöntemlerimizden bir diğeri yine çok aşina olunan bir içecek, Yeşil Çay. Yeşil çay antioksidan açısından zengin bir içecektir ve günde 1 bardak içilmesi mutlaka tavsiye edilmektedir. Yeşil çay aynı zamanda saçımızın hızlı uzamasını sağlayan ve dökülmesini engelleyen antioksidanlar açısından da zengin bir içecektir.

uzun-saç
uzun-saç

2 su bardağı sıcak suda 1 poşet çaya denk gelecek kadar yeşil çayı demleyin. –Yaklaşık 7-8 dakika- Daha sonra demlenen yeşil çayınızı ılık haldeyken saç derinize masaj yaparak uygulayın. Saçınızı açık bırakarak 1 saat bekletin ve ardından soğuk suyla durulayın. Bu yöntemi her duş sırasında uygulayabilirsiniz.

  1. Patates Suyu

A, B ve C vitamini barındıran ve saçlar için oldukça yararlı bir maske haline gelen patates, herkes tarafından rahatça ulaşılabilecek maskelerden biridir.

1 adet orta boy patatesi rendeleyip blenderdan geçirerek suyunu iyice çıkartınız. Elde ettiğiniz patates suyunu kafa derinize masaj yaparak uygulayın ve 15 dakika bekletiniz. Ardından saçınızı şampuanla yıkayınız. Bu işlemi her saç yıkamada uygulayabilirsiniz.

İstenmeyen Tüylere Karşı Tarifler yazımızı okumayı unutmayın!

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz